Wednesday, Feb 26, 2020
HomePosts Tagged "инцидент" (Page 2)

Французин заспал на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје, чекајќи го летот за Виена, а потоа ја скршил вратата на еден од излезите од Аеродромот, гејт 201 и трчал кон авионот на пистата. Триесет и двегодишниот Французин по извршената контрола на аеродромот околу 4.30 часот заспал

Read More

Вчеравечер, во 21 часот и 55 минути во полицијата во Тетово, од страна на лекар од Клиничката болница, било пријавено било дека биле донесени 47-годишниот И.Н. од селото Палатница-тетовско и 31-годишниот С.С. од истото село, кои имале повреди со нож. Според податоците од полицијата, едниот

Read More

На вчерашните блокади на мостот Гоце Долчев за малку беше избегнат инцидент меѓу демонстрантите и возилото на Брзата помош кое ја имаше активирано сирената и се обиде да се пробие меѓу нив иако му беше отворен пат и поставените автомобили се тргнаа. Вработени од Итната

Read More

Претставници на американските специјални служби и телохранителите на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за малку ќе се степаа поради местото покрај автомобилот на турскиот претседател, пренесе турскиот сајт на „Гласот на Америка“. Откако Ердоган од хотелот седнал во автомобилот за да тргне кон културниот центар „Мохамед

Read More

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган е посрамотен во САД откако првично му беше забрането да говори на погребот на боксерската легенда Мохамед Али кој сакал да го искористи за пропагандни цели. Од семејството на Али соопштуваат дека немало доволно време за да се обраќаат странски

Read More

При блокадата на демонстрантите кај Соборниот храм дојде до инцидент откако едно лице со скутер се обиде да пројде преку нив, а притоа беа разменети навреди и провoкации. Еден од демонстрантите кој се туркаше го удри  возачот кој на социјалните медиуми го нарекуваат Крис. Останатите демонстранти

Read More

На 28.05.2016 година околу 02,10 часот во ПС-Кичево, од страна на МЦ-Кичево телефонски било пријавено дека кај нив бил донесен Џ.С.(19) од Кичево, со повреда од нож во вид на расекотина во пределот на слабината и левата надлактица, кој по укажаната лекарска помош бил пренесен

Read More

Утрово околу 2:2o часот во кумановската болница било пријавено дека е донесено младо момче со прострелна рана. Се работи за 26-годишниот А.Н. од село Никуштак, кумановско, кој се здобил со прострелна рана од огнено оружје на левата надколеница, кој според неговото кажување, додека се движел по

Read More

Група мигранти се степале во Ваксинце, а еден од нив со тешки повреди во градниот кош бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје. Како што соопштуваат од МВР, жител на кумановското село Ваксинце пријавил дека вчера вечер на сред село 15 бегалци започнале меѓусебна тепачка во

Read More

Неколку маскирани лица претепале таксист во Скопје и со метални шипки му го скршиле возилото, соопшти МВР. Инцидентот се случил рано утринава околу 3 часот кога, триесет и три годишниот таксист Ф.Д. додека бил паркиран, до него запреле две возила од кои излегле неколку маскирани лица

Read More