Wednesday, Feb 26, 2020
HomePosts Tagged "инцидент" (Page 3)

Инцидентот се случил вчера попладне околу 13 часот, во општина Центар Жупа, додека педесет и седумгодишниот жител на оваа општина седел на тераса од ресторан. Тројцата дебарчани дошле со автомобил „голф 4“, почнале да го удираат со тврди предмети по главата и телото, по што нападнатиот

Read More

Пациент нападнал доктор во битолската Клиничка болница. Од болницата потврдија дека хирургот вчера се здобил со повреди од удари и вечерта бил задржан на лекување во клиничката болница. Утрово лекарот специјалист бил пуштен на домашно лекување. И од битолската полиција го потврдија случајот. Портапролката на СВР,

Read More

  Во Струмичко инцидент за паметење. Четириеетичетиригодишен маж од село Владевци, Струмичко, доби кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело телесна повреда. Истиот на 20 март, откако претходно се опијанил, се обидел физички да ја нападне својата сопруга, влечејќи ја за косата.

Read More

Вчера околу 16 часот настанала тепачка во тетовската гимназија „7 Март“, двајца млади на само 19 годишна возраст се повредени, информира полициската служба. Од МВР додаваат дека во тепачката учествувале седум лица, двајца 19 годишници и петмина 18 годишници, сите од Тетово. Помеѓу седум деца започнала

Read More

Водителот Сикрест поучен од минатото кога Саша Борен Коен ја изведе една од најнезаборавните местенки на црвениот тепих истурајќи му пепел, овој пат реши да не ризикува и одби да му земе изјава. Коен се приближуваше кон новинарските екипи со својата сопруга Исла Фишер но,

Read More

Актерот Сергеј Трифуновиќ синоќа беше претепан и изгризан, но властите го фатија насилникот и го открија идентитетот. Се работи за Горан Илиќ 41 годишен маж, кој го претепал познатиот актер Трифуновиќ. Инцидентот се случил пред киоск во Варчар, во Белград, а Илиќ е уапсен и

Read More

Како што се очекуваше, тензична атмосфера во скопски Бутел. Под силно полициско обезбедување денеска беше поставен камен темелник за крст кој според најавите ќе биде готов за два месеца. Крстот е донација на Светскиот македонски конгрес. На настанот присуствуваа архиепископот г.г. Стефан и министри и

Read More

Во Свети Никола вчера бил ранет 55 годишен маж кој со воздушна пушка бил застрелан во главата од страна на 14 годишно момче. Случајот е пријавен во полиција и се уште не се соопштуваат детали во какви односи биле двајцата и дали станува збор за

Read More

Голема физичка пресметка се одвивала рано утринава на булаворот Партизанска одреди во близина на пекара во која се собираат пред се млади луѓе по излегувањето низ ноќните локали. Во два инциденти најпрво биле нападнати репрезентативниот ракометар Дејан Манасков кој бил со фудбалерот Никола Трипуновски и

Read More

Вчера на две различни локации се повредија двајца ловџии. Околу 16,00 часот на планинскиот дел над с.Боиште-демир хисарско, М.Д.(35) носејќи ловџиска пушка која ја поседувал дозвола испукал еден патрон при што го погодил во пределот на грбот В.А. (21). Истиот се здобил со тешки телесни повреди

Read More