Wednesday, Aug 4, 2021
HomePosts Tagged "агенти"

Надлежните институции ја разгледуваат улогата на Управата за безбедност и контраразузнавање на критичната собраниска ноќ. Снимките што ги обезбеди Алсат М покажуваат дека покрај армиски и припадници на МВР, во парламентот имало агенти на УБК, кои реагирале различно во ситуацијата. Се уште не може да се

Read More

Американското Министерство за правда обвини двајца руски агенти од разузнавачките служби за извршување на големите хакерски напади врз Yahoo со цел кражба на кориснички сметки со податоци за корисниците и нивните лозински Yahoo претходно соопшти дека со упадот на нивниот сервис во 2014 година биле загрозени

Read More

Теоретичарите на заговори пуштија ново видео на YouTube на кое наводно во 60-тите години агенти на тогашната тајна советска служба КГБ откопуваат тело на вонземјани старо 13.000 години во катакомба во Египет. Според наводите Советите биле заинтересирани за вонземска технологија која ќе им помогне да

Read More

Поголема група на дипломски за тајната служба ФСБ направиле огромен скандал и претерале со прославата користејќи црни џипови со кои дивееле низ московските улици. Тие снимиле и краток филм од оваа непримерна прослава, а што е најстрашно им се гледаат и лицата, а со тоа

Read More

Претставници на американските специјални служби и телохранителите на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за малку ќе се степаа поради местото покрај автомобилот на турскиот претседател, пренесе турскиот сајт на „Гласот на Америка“. Откако Ердоган од хотелот седнал во автомобилот за да тргне кон културниот центар „Мохамед

Read More

Европската полициска агенција Европол распоредила тим прикриени агенти во центрите за регистрација на мигранти низ Грција, со цел да се спречи инфилтрација на оперативци на Исламска држава и да се намалат активностите на други криминални мрежи, дознава „Катимерини“. Во интервју за неделното издание на весникот, Роберт

Read More