Monday, Jun 24, 2024
HomeФЕР ПЛЕЈКошарка (Page 2)

Неколку гледачи на натпреварот помеѓу грчките нисколигаши Ајантаса и Еопаса, беа сведоци на еден од најневеројатните кошеви во историјата на кошарката. Поточно, во обид да асистира кошаркашот на Ајантаса го фрли баскетот позади грбот со намера да асистира за неговиот соиграч, но го погоди во глава

Read More

Коршаркарскиот клуб Тирана со резултат кој ќе го сфатите како шега. Вчера во рамките на 20. коло од албанската Суперлига, моменталниот лидер Тирана пред своја публика го пречека тимот на Фљамуртари и го порази со неверојатен резултат од 207-42. Дури девет кошаркари од тимот на

Read More

Српскиот кошаркар Андрија Бојиќ со неверојатно слободно фрлање ги освои социјалните мрежи. 23-годишниот кошаркар кој игра во унгарската втора лига за време на дуелот против неговиот Јасберењија и Залакерамије , тој одлучи да се разигра. Наместо да го изведе слободно фрлање, некогаш големиот талент на

Read More

Во натпреварот кој се одигра синоќа во Стејплс центарот каде што Lос Aнџелес Лејкерс го пречека Милвоки Бакс, се случи инцидент на крајот на третата четвртина. Во контра напад 2 на 1 популарниот “Swaggy P“ ( Ник Јанг) тргна на забивање, при што следеше жесток

Read More

Познати се сите 24 репрезентации кои ќе учествуваат на Евробаскетот 2017 година, кое ќе се игра во Турција, Романија, Финска и Израел. Па така, од поодамна, директен пласман обезбедија Шпанија, Србија, Литванија, Хрватска, Франција, Грција, Латвија, Чешка и Италија, додека преку овој квалификациски циклус виза

Read More

Македонија не успеа да обезбеди пласман пласман за Европското првенство 2017 година очигледно дека работите во македонската кошаркарска репрезентација не секако порано, а околу тоа со свој став се огласи најдобриот македонски кошаркар, Перо Антиќ. Членот на Фенербахче веќе извесно време е во конфликт со

Read More

Кошаркарскиот клуб Работнички оваа година ќе прослави 70 години од постоењето. По тој повод, најтрофејниот клуб од македонското првенство ќе организира низа од настани, а сето тоа ќе започне со ревијален натпревар против екипата на Фенербахче, на 30. септември во 19.30 часот. „Во овој момент Фенербахче

Read More

Поранешниот македонски репрезентативец Владо Илиевски по 15 години повторно се врати во Македонија, потпишувајќи за екипата на Работнички. Изминатата сезона Илиевски настапуваше за италијанска Орландина, но по истекувањето на договорот стана слободен играч. Искусниот организатор на играта веќе неколку дена тренираше во „Градски Парк“ и

Read More

Дел од американските кошаркари кои го освоија златниот медал во Рио сега се на мал одмор пред почетокот на новата сезона во НБА и прославуваат на луксузниот грчки остров Миконос забавувајќи се во веселата атмосфера. Најмногу во забавата уживаа Кевин Дурант и Деандре Џордан.

Read More

Скопскиот кошаркарски клуб Карпош Соколи денес и официјално стана дел од регионалната АБА лига. „Соколите“ се вториот македонски тим кој ќе се натпреварува во оваа лига, покрај шампионот МЗТ Скопје, кој наредната сезоан исто така ќе учествува во јадранската лига. Кошаркарскиот клуб Карпош Соколи, второпласиран

Read More