Saturday, Jul 4, 2020
HomePosts Tagged "враќање"

Поранешниот македонски репрезентативец Владо Илиевски по 15 години повторно се врати во Македонија, потпишувајќи за екипата на Работнички. Изминатата сезона Илиевски настапуваше за италијанска Орландина, но по истекувањето на договорот стана слободен играч. Искусниот организатор на играта веќе неколку дена тренираше во „Градски Парк“ и

Read More

Хуан Квардадо уште денес би можел да се врати во редовите на „Старата дама“, иако се зборуваше дека Колумбиецот би можел да се бори за место меѓу почетните 11 кај Конте, сепак тој сам сака да остане на позајмица во Торино. Се споменуваше и Милан

Read More

Култниот гитарист и пејач на „Пинк Флојд“ одржа концерт во историскиот амфитеатар во Помпеј кој бил затрупан после големата ерупција на Везув во 79 година, а бил откриен дури после втората светска војна. Во Помпеј повторно можеа да се слушнат големите хитови како „Great Gig

Read More

Мино Раиола изјави за англиските медиуми дека Французинот не сака преселба во Јунајтед и дека негова желба е да остане во Јувентус. Иако утрово сите медиуми пренесуваа дека Пол Погба е многу блиску до враќање на „Олд Трафорд“ и дека „Ѓаволите“ ќе испратат понуда од

Read More

Италијанските плажи на туристите им нудат враќање на парите во случај на дождливо време. Проектот кој е покренат на плажите недалеку од Венеција е наречен „или ќе добиете боја, или ќе ги добиете своите пари назад“. Угостителите и за закупците на просторот на некои од италијанските

Read More

Новиот тренер на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо во својот стручен штаб посакува да го доведе поранешниот фудбалер Рио Фердинанд, тврдат британските медиуми. Португалскиот тренер го контактирал поранешниот дефанизвец бидејќи верува дека му се потребни неговите квалитети во работата со младите играчи, посебно бидејќи тој многу

Read More

Поранешниот најдобар фудбалер во светот Бразилецот Роналдо изјави дека е логично да се очекува враќање на младиот напаѓач Алваро Мората во Реал Мадрид. Роналдо изјави дека е логично секој да има желба да игра во најголемиот клуб во светот. „Тоа е лесно прашање, нормално дека

Read More

Далечната 2004 година компанијата Моторола за тоа време претстави исклучително тенок телефон на расклопување- „RAZR V3“. Во тоа време овој модел беше еден од најпопуларните- до денес е продадено повеќе од 130 милиони продадени примероци. Дванаесет години подоцна, компанијата Леново се подготвува да ги потсети корисниците

Read More

Чавков откако се врати на функцијата министер на полицијата од заменичкото место ги врати сите разрешени началници и раководители поставени од неговиот претходник Спасовски. Ексклузивно ја наоѓаме и реакцијата на началниците кои сега се враќаат на старите функции. via GIPHY

Read More

Според анкетата на интернет страницата на регионалната теливизија Х1ТВ, мнозинството Хрвати се изјасниле дека треба да се врати кирилицата во училиштата. 57% од Хрватите се согласуваат да се врати кирилицата во училиштата, против се изјасниле 39% од анкетираните, а 4% одговориле дека им е сеедно. Ректорот

Read More