Tuesday, Feb 25, 2020
HomePosts Tagged "советници"

Во Советот на Град Скопје, СДСМ ќе има 21 советник, ВМРО-ДПМНЕ – 17, ДУИ доби три советнички места, Беса – две, а Левица и Алијанса на Албанците ќе имаат по еден советник. ДИК вчера пред полноќ ги објави листите на освоени советнички места во Советот

Read More

Неизвесни се платите на вработените во образованието, јавниот превоз ќе сопре, противпожарната исто, градежни дозволи нема да може да се издаваат а ниту да се вршат венчавки. ЗЕЛС предупредува дека ако не се продолжи мандатот на градоначалниците и советниците после 15 мај ќе ја блокираат

Read More

Руски агенти се обиделе да влијаат врз претседателската кампања на Доналд Трамп минатата година преку неговите блиски соработници, вклучувајќи го и поранешниот советник за надворешна политика Картер Пејџ, пренесува во сабота CNN. Како што наведува телевизискиот канал, ова било откриено на состанокот на ФБИ минатото лето. ФБИ

Read More

Групата на советници од СДСМ и коалицијата во Градот Скопје ќе поднесат иницијатива за редовна седница со единствена точка на дневен ред, разгледување на предлог мерки за намалување на загаденоста. Дамјан Манчевски, координатор на советничката група на СДСМ и коалициските партнери, воедно го обвини градоначалникот Трајановски

Read More

Поранешниот вицепремиер за европски прашања Ивица Боцевски и поранешната пратеничка Флора Кадриу се нови советници на претседателот Ѓорге Иванов, а ќе бидат ангажирани во кабинетот на Иванов до истекот на неговиот мандат во 2019 година. Кабинетот на македонскиот претседател за Макфакс ја потврди информацијата. Оттаму појасниле

Read More