Tuesday, Jul 7, 2020
HomePosts Tagged "крвава"

Крвава апсолвенстка екскурзија. Студент по економски науки од Крагуевац, Србија, бил избоден на крузер кој патувал на релација Барселона-Рим од друг студент. Директорот на агенцијата, „Рапсоди травел“ која ја организира екскурзијата потврдил за РТС дека инцидентот се случил во раните утрински часови, најверојатно по забавата.

Read More

Вистинска драма во центарот на Москва. Вооружено лице упадна во банка и држеше шест заложници. Според руските медиуми, заложниците биле четворица клиенти и двајца вработени на банката, а киднаперот упаднал во канцелариите и побарал да му се исплатат пари. Руските специјални сили го блокирале квартот

Read More

Три лица од Гостивар се повредени синоќа во тепачка во која е употребен нож. Двајца завршиле на скопските клиники со расеченици, а еден е полесно повреден. Според СВР Тетово,, околу 21 часот на улицата „Ленинградска“ дошло до физичка пресметка на повеќе помлади лица. На тепачката и

Read More

Најмалку 20 убиени и детесмнина повредени е црниот епилог од вооружена пресметка која се случила за време на свадба во Авганистанската провинција Баглан Во соопштението на полицијата се вели дека најголемиот број од жртвите се гости на свадбата, сите на возраст меѓу 14 и 60 години.

Read More

Три лица загинаа, а околу 50 лица се повредени попладнево откако возач во центарот на Грац во Австрија, со голема брзина влетал во случајните минувачи. Осомничениот излегол од својот автомобил и напаѓал минувачи со нож пред да биде уапсен, а било повредено дека потекнува од Босна,

Read More