Friday, Jul 3, 2020
HomePosts Tagged "свадба"

Актерката Јелисавета Орашанин и кошаркарот Милош Теодосиќ, се венчаа вчера во Белград. Со многу обезбедување кое ги спречуваше медиумите да се доближат до младенците, актерката и кошаркарот го кажаа своето судбоносно ДА. Погледнете како Јелисавета, кој го зеде презимето на нејзиниот сопруг, изгледаше во најзината венчаница

Read More

Доколку вашата идна сопруга е обожавател на кучиња, еве еден качин како може да ја израдувата на вашиот „ голем ден“. [video width="400" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/19320305_1915079485380486_8581403086143094784_n.mp4"][/video]

Read More

Погледнете го необичниот избор за свадбена песна на оваа невеста која заедно со гостите, танцувајќи се придвижи накај олтарот. [video width="220" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/17511786_283861978719945_3910696829724917760_n.mp4"][/video]

Read More

- Јас не сакам никого повеќе од себе си. Ова беше одговорот што го добија сите оние кои го прашаа Нело Руџиеро зошто се „оженил “ самиот со себе. Нело е првиот човек кој склучи брак самиот со себе, а потоа замина на „меден месец “ во Египет каде,

Read More

Погледнете на каков уникатен начин овој дечко ја запросува својата девојка. Ако сте љубители на летањето со авион  или можеби како мали сте сакале да бидете пилоти, ова видео сигурно ќе ви се допадне.       [video width="400" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/19131096_768812299964925_6864319287696293888_n.mp4"][/video]

Read More

  Погледнете што ќе се случи кога сопругот ќе ја изненади својата сопруга на нивниот голем ден со тоа што го  повикува Mark Wills да ја изведе нејзината омилена песна за нивниот прв свадбен танц.

Read More

Милош Теодосиќ ги потврди вестите од медиумите дека ова лето ќе застане на жешкиот камен и ќе се ожени со актерката Елисавета Орашавин. Тој за новинската агенција Бета изјави дека свадба планираат за ова лето. “ Ги видов и прочитав извештаите на медиумите. Секој знае за

Read More

Сакате свадба за која ќе се зборува? Тогаш повикајте лама! Благодарение на “Mtn Peaks Therapy Llamas & Alpacas“, можете за гости да имате лама. Овие животни, кои најверојатно првва асоцијација ви паѓа на памет дека плукаат, се вистински професионалци. Љубезни се спрема другите гости и доста

Read More