Tuesday, Aug 11, 2020
HomePosts Tagged "силување"

Правните застапници на Кристијано Роналдо жестоко ги негираат сите шпекулации дека наводно фудбалерот сексуално нападнал девојка во 2009-та година и дека и платил голема сума на пари само за да ја замолчи. „Тоа е новинарска фикција. Овие обвинувања се срамни. Роналдо ќе стори сè за да

Read More

Полицијата откри нов случај на сексуален напад врз малолетно девојче, но овој пат извршен исто така од страна на малолетник. Според податоци на МВР 15-годишно момче од Куманово силувал девојче со кое бил во љубовна врска.Во текот на декември 2016 година на месноста Спомен костурница,

Read More

Бајрам Елшани обвинет во случајот „Диво Насеље“ за случувања поврзани во кумановската населба Тоде Мендол пред судскиот совет на вчерашното рочиште изјавил дека во полициската станица во Скопје бил сексуално малтретиран. Во полициската станица во Скопје двајца припадници на полицијата ме испратија во тоалет, каде што

Read More

СВР Битола поднесе кривична пријава против В.К. (46) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. Како што информира полицијата, пријавениот на 25.07.2016 година на ул. „Бистра“ во Битола околу 12:00 часот со употреба на физичка сила и тврд предмет ја нападнал

Read More

На 10.08.2016 година Т.Д. (31) од Радовиш пријавила дека на 06.08.2016 година околу 15:30 часот во семејната куќа на нејзиниот невенчан сопруг С.О. (37) во с. Н.Маала, истиот со употреба на физичка сила извршил полов напад врз нејзината единаесетгодишна ќерка. Се преземаат мерки за целосно расчистување

Read More

Македонец кој работи како карате тренер во Белград е обвинет дека сексуално злоупотребил 13 годишно девојче, а моментално се наоѓа во притвор. Пријавата ја поднела мајката која претходно била во врска со З.Б. но, подоцна открила пораки и слики со експлицитни содржини меѓу него и

Read More

СВР Велес поднесе кривична пријава против лицето Е.З. (19), велешко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете“. Пријавениот во средата, 27 јули, околу 19.00 часот во с.Мелница го пресретнал десетгодишното дете, кое се враќало од локалната продавница во с.Мелница кон

Read More

Синоќа околу 02:30 часот во полициската станица во Карпош В. П пријавила дека на 22.07.2016 година околу 19:30 часот непознат сторител извршил полов напад врз нејзината дванаесетгодишна ќерка. Како што информираат од полицијата, девојчето додека возело велосипед по булевар „Иво Лола Рибар“ и ул. „Анкарска“ застанало

Read More

Основното јавно обвинителство Кочани отвори постапка за сторено продолжено кривично дело, силување. Сторителот, велат од Обвинителство, делото го сторил на 14 јули врз малолетно девојче, кое го принудил на обљуба два пати за кус временски период, со што извршил продолжено кривично дело силување од член

Read More

Во понеделникот наутро во 09.00 часот во ПС-ОН Прилеп, А. Р. (31) од Прилеп пријавила дека истиот ден околу 03.00 часот непознато машко лице извршило обљуба врз неа. Непознатото лице кое управувало возило непозната марка со битолски регистарски ознаки, ја пресретнало на ул.„11-ти Октомври“ и ја

Read More