Wednesday, Sep 23, 2020
HomePosts Tagged "девојче"

Девојче на 15-годишна возраст вчера починало додека со возило на брза помош било пренесувано од Медицинскиот центар во Гостивар кон Ургентен центар во Скопје, соопшти МВР. При приемот на телото во Ургентен центар била констатирана смрт, а на него немало траги на насилство. Причините за смртта

Read More

Девојче на возраст од околу 14 години вчера попладне е прегазено со џип во скопската населба Волково. Несреќата се случила во близина на училиштето, кога сиво теренско возило од засега неутврдени причини удрило во девојчето, пренесува Прес24. Според очевидците кои биле во близина ударот бил многу

Read More

Четиригодишно девојче паднало денеска од 7 кат на зграда на ул. „Владимир Комаров“ во скопски Аеродром. Од МВР информираат дека девојчето паднало околу 10.45 часот и оти со тешки повреди е пренесено во Ургентниот центар.

Read More

12 годишно девојче било под уцена од двајца браќа на возраст од 19 и 15 години од селото Грчец, а случајот е пријавен и го води единицата за економски и компјутерски криминал. Против браќата е поднесена кривична пријава бидејќи на Фејсбук на повеќе лица им

Read More

Трагедија го погоди Куманово откако девојче се удави во базенот „Стара бања“ во Проевци. Таа отишла на базен како што некои медиуми пренесуваат за прв пат и кратко откако влегла во водата почнала да се дави. - Девојчето околу 15.30 часот дошло со уште две другарки

Read More

Македонец кој работи како карате тренер во Белград е обвинет дека сексуално злоупотребил 13 годишно девојче, а моментално се наоѓа во притвор. Пријавата ја поднела мајката која претходно била во врска со З.Б. но, подоцна открила пораки и слики со експлицитни содржини меѓу него и

Read More

Седумгодишно девојче го загуби животот откако во зоолошка градина во Мароко слон ја погоди со камен во главата. Девојчето заедно со нејзиното семејство стоела недалеку од просторот во кој се наоѓал слонот во зоолошката градина во главниот град на Мароко кога се случила трагедијата. Според

Read More

По предлог на јавен обвинител изречен е 30 дневен притво на осомничениот 40 годишен маж кој изврши полов напад врз 11 годишно девојче во катна гаража во Капиштец минатата недела. Девојчето додека возело велосипед по булевар Митрополит Теодосиј Гологанов и улица Анкарска застанало до едно непознато

Read More

По големиот успех и популарност што ги собра на „Ѕвездичките на Пинк“, талентираната Мартија Станојковиќ е избрана да биде претставничка на Македонија на овогодинешното издание на Детската Евровизија кое ќе се одржи во ноември во Малта. Мартија е нашата надеж и гордост чиј пат кон

Read More

Невнимателноста при играњето на глобалниот феномен Pokemon Go пристигна и на Балканот и 13 годишно девојче е удрено од автомобил додека бркала покемони со смартфонот. Според очевидци, таа истрчала на улица за да го фати покемонот, без да погледне кон автомобилот кој доаѓал. Повредите се тешки

Read More