Tuesday, Feb 25, 2020
HomePosts Tagged "Антонио Милошоски"

Нема да одам на Конгресот во Валандоново, изјави за тв 24 Антонио Милошоски. Извесно е дека дел од делегатите исто така нема да бидат на Конгресот, вклучувајќи го и Илија Димовски и Борис Змејковски, како и дел од останатите потписници на иницијативата за негово

Read More

Собранието ја почна расправата за интерпелацијата што пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја поднесоа за министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Интепелацијата ја образложи пратеникот Антонио Милошоски, поранешен министер за надворешни работи, кој од собраниската говорница рече дека „единствената идеологија на Димитров е кариеризмот“. – Видете ја неговата биографија

Read More

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на својот Фејсбук профил реагираше на прес конференцијата на членови на ВМРО-ДПМНЕ кои објавија дека формирале Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ кој има за цел да ја демократизира партијата. Од Фејсбук профилот на Милошоски се поставува прашањето дали тој со

Read More

СДСМ денеска преку соопштение го осуди инцидентот за кој соопшти пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски и побара МВР брзо да го расветли. „Најостро го осудуваме инцидентот што се случил во домот на родителите на Антонијо Милошоски. МВР мора веднаш да го расветли случајот со поставената бомба,

Read More

Деактивирана е бомба, поставена во село Ижиште на задната врата на куќата на таткото на фронтменот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски. Полицијата ги испитува мотивите и нема сознанија. Милошовски тврди дека е политика! Ова го соопшти самиот тој во својот Фејсбук профил и на Твитер. Според неговите

Read More

Заев од денеска понатаму е единствениот и прв кој повикал јавно да се урне собранискиот и уставниот поредок и да се изврши државен удар со паралелно собрание и со паралелен претседател на законодавниот дом, рече пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, на прес-конференција во Собранието, одржана

Read More

Пратеникот Антонио Милошоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека СДСМ и ДУИ можеле и многу порано да поднесат иницијатива од 20 пратеници за избор на нов претседател на Собранието, но тоа не го направиле бидејќи се плашеле да излезат на локални избори и само сакаат

Read More

Пратеникот Антонио Милошоски од редовите на СДСМ смета дека СЈО повело истрага против него само затоа што бил гласен критичар на Зоран Заев и дека нема да го замолчат со ваквиот вид на притисок. Исто така објави документи кои се дел од истражните процеси на

Read More

ВМРО-ДПМНЕ денеска претстави „патоказ“ со цел, како што рече Антонио Милошоски на пресконференција, да понуди решение за излез од сегашната политичка криза, но и од можни идни политички кризи и случувања, а водејќи се од принципот за „единствена Република Македонија“. - Создавање на натпартиски договор за

Read More

Не ги навредувајте Албанците, побара пратеникот на ДУИ, Џевад Адеми од Антонио Милошоски и од другите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ. - Сè има граница, и клеветата, и инсинуацијата. Милошоски, од кога ти пречи таканаречената Тиранска платформата која не постои. После 29 јануари? Ни пред 29 јануари,

Read More