Wednesday, Apr 8, 2020
HomePosts Tagged "мерцедес"

Владата денеска ја почна постапката за отуѓување на „мерцедесот“, познат од „бомбите, кој вредеше 600 илјади евра, соопшти на „Твитер“ портпаролот на Владaта, Миле Бошњаковски. Тој соопшти дека возилото од МВР премина во сопственост на Службата за општи и заеднички работи, по што ќе почне постапка

Read More

Јавноста конечно види како изгледа фамозниот Мерцедес кој екс премиерот Никола Груевски лично го одбрал со спецификации според неговите потреби, а бил набавен од МВР под водство на Гордана Јанкуловска. Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денека на прес конференција покажа како изгледа службениот „Мерцедес“, набавен

Read More

Премиерот Зоран Заев не планира да се вози во скапиот Мерцедес кој што го купи претходната власт на Никола Груевски. Во вчерашното интервју со новинари од неколку национални медиуми на националниот сервис на МРТ, лидерот на СДСМ рече дека нема намера да го вози Mерцедесот, ниту

Read More

Британскиот возач во Формула 1, Луис Хамилтон изјави дека нивните најголеми конкуренти тимот на Ферари го имат најдобриот болид и дека неговиот тим Мерцедес ќе има многу тешка задача да ја одбрани титулата. "Ние стигнавме не подготвени во Монако, работите не одеа според нашиот план, болидот

Read More

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на денешната трка во Формула 1 за Големата награда на Кина во Шангај. Хамилтон ја заврши трката во еден час и 37 минути, и ја постигна 54-та победа во својата кариера, а пета во Шангај. Второто место го освои возач

Read More

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата за утрешната трка за големата награда во Кина во рамките на шампинатот во Формула 1. Британецот втор пат оваа сезона беше најбрз во квалификациите, вкупно 63 пат во својата кариера. Себастијан Фетел од Ферари го освои второто

Read More

Утрово за влакно е избегната трагедија на патото Кичево-Гостивар во близина на превојот Стража, откако мерцедел со патници од Албанија се запалил. Возачот В.Л. (50) од Р.Албанија не можел да го сопре мерцедесот бидејќи му откажале сопирачките, па бил принуден нагло да сврти во спротивен

Read More

Утрово на раскрасницата меѓу булеварите Гоце Делчев и Крсте Петков Мисирков, кај Мавровка автомобил марка „мерцедес“ се забил во семафорот. Освен материјална штета, не е познато дали има повредени во несреќата. Фотографиите се преземени од Ѕидот на сообраќајниот срам.

Read More

Несреќата се случила ноќеска околу 02:00 часот на регионалниот пат Куманово – с.Ваксинце, откако Ф.Х. (21) од с.Студеничани, скопско, управувајќи „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, не застанал на даден знак за запирање од страна на полициски службеници, продолжил со движење и удрил во службено возило

Read More

Единаесет лица се повредени, од кои едно потешко, во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на регионалниот пат Битола-Демир Хисар меѓу автомобил „Мерцедес“ и автобус „Форд Транзит“ , двете со битолски регистарски ознаки. Во незгодата возачот на автобусот З.Д.(47) се здобил со тешки телсни повреди

Read More