Monday, Apr 6, 2020
HomePosts Tagged "пол-позиција"

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата за утрешната трка за големата награда во Кина во рамките на шампинатот во Формула 1. Британецот втор пат оваа сезона беше најбрз во квалификациите, вкупно 63 пат во својата кариера. Себастијан Фетел од Ферари го освои второто

Read More

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја продолжува доминацијата во Формула 1, стигнувајќи до пол позицијата и на трката за Големата награда на Унгарија, на патеката Хунгароринг. Британецот беше најбрз на квалификациите со време од 1:22,020, пред тимскиот колега Нико Розберг и Себастијан Фетел на Ферари. Ова

Read More

Луис Хамилтон продолжува да доминира на квалификациите за пол-позицијата, откако актуелниот светски првак попладнево беше најдобар и на „домашната патека“ Силверстоун, каде ќе стартува прв на утрешната трка за Големата Награда на Велика Британија. Возачот на Мерцедес ГП доминираше на денешните квалификации, остварувајќи најдобро време и

Read More