Friday, Apr 3, 2020
HomePosts Tagged "Ферари"

Британскиот возач во Формула 1, Луис Хамилтон изјави дека нивните најголеми конкуренти тимот на Ферари го имат најдобриот болид и дека неговиот тим Мерцедес ќе има многу тешка задача да ја одбрани титулата. "Ние стигнавме не подготвени во Монако, работите не одеа според нашиот план, болидот

Read More

Стартуваше од втората позиција, заврши како прв. Себастијан Фетел триумфира во трката за Големата награда на Австралија, прва во новата сезоната во Формула 1 шампионатот. Победничкото време што притоа го оствари Германецот на Ферари беше 1:24:11,672 часа. „Целиот тим е исклучително среќен. Не бев задоволен со

Read More

Дваесет и петгодишно момче од Македонска Каменица заработи кривична пријава откако изнајмил "ферари"  во Швајцарија, но наместо да го врати, си го присвоил луксузниот автомобил и со него си дошол во Македонија. Според информациите од полицијата, Т.Ц. на 31.07 годинава, со компанија во Швајцарија склучил договор

Read More

Непа повеќе шпекулации - Раиконен останува во Ферари. Формула 1 тимот на Ферари ќе го задржи возачкиот тандем Кими Раиконен – Себастијан Фетел и во наредната 2016 г. Италијанскиот тим размислуваше да се откаже од услугите на финецот заради слабата форма сезонава и да побара друго

Read More