Saturday, Apr 4, 2020
HomePosts Tagged "Македонски телеком"

„Македонски телеком“ ќе направи сè што е во негова моќ за да се зголеми соработката со Специјалното јавно обвинителство, изјави денеска главниот извршен директор на компанијата, Андреас Елснер, додавајќи дека веќе имале состаноци со СЈО. – Можам да ве уверам дека како компанија на „Дојче телеком“,

Read More

Силното невреме вчера во Скопје со обилни врнежи од дожд, силен ветер и наместа град предизвика сериозни проблеми во телекомуникациите, особено со услугите на Македонски телекком за интернет и телефонија кои долг период беа во прекин поради технички проблем. Синоќа проблемот беше отстранет и сите услуги

Read More

Андреас Елснер стапува на позицијата главен извршен директор на „Македонски телеком“ од 1 мај 2017 година, информираат од компанијата. Тој доаѓа на местото на Андреас Маиерхофер, кој на 1 април беше назначен за главен извршен директор на „Т-мобиле“ во Полска. „Елснер доаѓа во „Македонски телеком“ во

Read More

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство денеска одржале „работна средба на повисоко ниво“ со претставници на „Македонски телеком“, во врска барањето за СЈО за претрес на компјутерските системи, а во рамките на истрагата за масовното прислушување. „Во просториите на „Македонски телеком“ денеска е одржана работна средба на

Read More

Македонски Телеком нема добиено официјално барање од СЈО. „Компанијата соработува со надлежните државни органи и согласно законската регулатива не може да ги коментира постапките кои што се водат од нивна страна“, стои во одговорот на компанијата. Како што јави „ТВ24“, ова доаѓа откако Специјалното јавно обвинителство

Read More

Најпопуларната игра на сите времиња, PokѐmonGO стана неверојатен феномен со милиони Андроид и iOS корисници и целосно го освои светот на гејмерите. Недела, 18 септември е празник за сите Pokѐmon ентузијасти. Од 18:30 часот на градскиот плоштад Македонија, Македонски Телеком им овозможува незаборавна авантура во живона

Read More

Во пресрет на највозбудливите натпревари од финалето и полуфиналето на Еуро 2016, Македонски Телеком го подготвува најголемиот навивачки „терен" на плоштадот „Македонија". На 6, 7 и 10 јули сите љубители на фудбалот ќе имаат можност да навиваат за својот фаворит во вистинска стадионска атмосфера. За загревање на

Read More

Централното подрачје на главниот град денеска беше во сообраќаен хаос, метеж и недогледни колони од возила.  Улиците „11 Октомври“ и „Димитрија Чупоски“ од вчеравечер од 23 часот се затворени за сообраќај поради подготовките за големиот настан кој го организира „Македонски Телеком“ на кој ќе гостуваат Каролина

Read More