Sunday, Sep 27, 2020
HomePosts Tagged "лекар"

Директорот на скопската Клиника за неврохирургија, Александар Чапароски, е повикан на информативен разговор во полициска станица по пријава на граѓани, информираат од МВР за Плусинфо. Полицијата не дава официјални информации, но неофицијално, станува збор за пријава за мито од пациент.

Read More

Патник во американската авикомпанија Јунајтед Ерлајнс беше насилно исфрлен од летот на Чикаго-Луисвил, кој беше пребукиран, откако тој одби доброволно да излезе. Инцидентот, кој се случил во неделата, шокираните патници го снимиле со мобилен и снимките веднаш ги објавија на социјалните мрежи. Тие изјавија дека

Read More

  Анестезиологот кој беше осомничен за смртта на Маја Кадиева и нејзиното бебе починал. Ова значи дека постапката за неговото судење се запира и продолжува на вториот анестезиолог. Сега за сега се верува дека лекарот починал од мозочен удар. По добивањето на информацијата дека во тек на

Read More

Како што веќе објавивме, по утринското пукање на скопските клиники, ситуацијата сега е смирена, но тензична. Докторот кој беше погоден од огнено оружје по операцијата е надвор од животна опасност. 41-годишниот Љубомир Огненовиќ завршил со два куршуми во ногата, од вкупно испуканите четири. Тројцата осомничени кратко

Read More