Saturday, Jan 25, 2020
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаДиректорот на Неврохирургија наводно барал мито од пациент, повикан e во полиција

Директорот на Неврохирургија наводно барал мито од пациент, повикан e во полиција

81760_vest_policija-102331

Директорот на скопската Клиника за неврохирургија, Александар Чапароски, е повикан на информативен разговор во полициска станица по пријава на граѓани, информираат од МВР за Плусинфо.

Полицијата не дава официјални информации, но неофицијално, станува збор за пријава за мито од пациент.