Sunday, Aug 9, 2020
HomePosts Tagged "дрво"

Пајак возило на ЈП „Куманово-паркинг“ денеска на пладне при подигање на непрописно паркирано возило на ул. Илинденска оштети возило, бандера и откорна дрво. Едно возило е оштетено, турнати се бандера и дрво откако пајак возило крена непрописно паркирано возило на улицата која се наоѓа во централното

Read More

Најмалку 60 лица биле повредени во удар на воз во дрво на пруга во источна Франција, пренесуваат чокалните медиуми повикувајќи се на спасувачките служби. Инцидентот се случил на пругата меѓу градовите Нима и Монпеље. Францускиот канал „БФМ“ пренесува дека најмалку 10 лица биле во критична

Read More

“A tree is a wonderful living organism which gives shelter, food, warmth and protection to all living things. It even gives shade to those who wield an axe to cut it down” – Buddha. Постојат илјадници прекрасни дрвја во светот, дел од нив се издвојуваат со неверојатен раскош

Read More

Силниот ветер откорна дрво во близина на трговскиот центар Лептокарија во Скопје. Дрвото падна врз апаркирана Тојота која сега е целосно уништена. Според денешната временска прогноза, ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час. Фото:Телеграф и Ѕид на

Read More

Некои луѓе се екстремно талентирани. Овој човек направил вистинско ремек дело од дрвото кое му пречело во дворот. Кога почнал со работа, никој не знаел што сака да направи, но кога завршил сите биле импресионирани.

Read More

8.2 метри диаметар, високо 75 метри во височина, „Претседателот“ е второто најголемо дрво во светот. Тимот на „National Geographic“ заедно со тим на истражувачи го посетуваат ова дрво во националниот парк „Sequoia“ со цел да го фотографиираат и истражат ова извонредно големо и старо дрво.

Read More