Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеФото: Силен ветер – дрво смачка Тојота во Карпош 3

Фото: Силен ветер – дрво смачка Тојота во Карпош 3

drvo

Силниот ветер откорна дрво во близина на трговскиот центар Лептокарија во Скопје. Дрвото падна врз апаркирана Тојота која сега е целосно уништена. Според денешната временска прогноза, ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час.

Фото:Телеграф и Ѕид на сообраќајниот срам