Friday, Jan 22, 2021
HomePosts Tagged "Јана Бурческа"

Јана Бурческа иако освои бројни симпатии меѓу евровизиските фанови не успеа да ја привлече поголемата телевизиска публика која не и даде доволен број на гласови за да влезе во финалето на Евровизија. Македонската претставничка на втората полуфинална вечер добила 69 поени, со што била на

Read More

Во продолжение погледнете го целиот настап на Јана Бурческа кој е меѓу најгледаните на YouTube од вчерашното второ полуфинале. Поддршка и дадоа голем број на фанови со пофалби за настапот и жалење зошто не успеа да обезбеди финале на Евровизија.

Read More

Годишната претставничка на Македонија на Евровизија, Јана Бурческа вчера настапи трета на сцената во Киев со „Dance Alone“. Во краткото видео-претставување пред настапот, Бурческа објави снимка од ултразвук со која потврди дека е бремена. Во една од сцените таа се појавува на ехо преглед во гинеколошка

Read More

Прекрасна вечер за Јана Бурческа, најпрво откри дека е бремена, а потоа доби и понуда за брак од нејзиното момче Александар. Без оглед што не успеа да и донесе на Македонија ново финале, таа е голем победник.

Read More

Македонската претставничка Јана Бурческа имаше одличен настап на Евровизиската сцена во Киев каде настапи трета по ред во втората полуфинална вечер. Сепак, најголемо внимание привлече откривањето на прекрасната тајна уште во најавната шпица. Јана Бурчевска е бремена, а тоа брзо прерасна во главна вест низ

Read More

Шармантната Јана Бурческа со веќе хит песната Dance Alone повторно привлече големо внимание за Евровизискиот фестивал, а на сите досегашни промотивни настани успеа да собере најпозитивни критики. Пред самиот старт на втората полуфинална вечер слушнете како Јана звучи на последната проба на сцената во Киев.

Read More

Македонската пејачка Јана Бурческа пред почетокот на втората полуфинална вечер во четврток на фановите им препорача да ја поддржат нејзината колешка Клаудио Фаниело од Малта која исто така ќе бара шанси за настап во финалето преку 10-те најдобри. Досега Македонија и Малта често си разменувале поени,

Read More

Јана Бурческа, македонската претставничка на Евровизија, блесна на црвениот ќилим на церемонијата за прием на овогодинешните учесници во Киев, со прекрасна зелена тоалета. Јана ќе настапи во рамките на втората полуфинална вечер на 11 мај, додека големото финале ќе се одржи на 13 мај. Изведувачите од Македонија,

Read More

Јана освојува симпатии кај евровизиските фанови. Македонската претставничка на изборот на песна на Евровизија денеска ја одржа нејзината втора проба на Евровизиската сцена во Киев. Јана Бурческа е подготвена за нејзиниот настап на втората полу-финална вечер, која што ќе се одржи на 11. мај. Нашата претставничка ќе

Read More

Младата пејачка Јана Бурческа со промотивно видео од Скопје и се претстави на евровизиската публика. Нејзината песна Dance Along собра одлични коментари на социјалните мрежи па со нетрпение се очекува нејзиниот настап во Киев.

Read More