Wednesday, May 27, 2020
HomePosts Tagged "билборд"

Американскиот рапер и дизајнер Кание Вест несомнено ужива во неодамна откриените вести дека го срушил рекордот на легендарниот музичар Мајкл Џексон. Благодарејќи на соработката со изведувачот ScHoolboy Q од која настана нумерата „Тhat part“, 40-те песни на Кание Вест неодамна се искачија на листата на

Read More

Канадскиот музичар Дрејк ја продолжува својата доминација на листата на „Билборд“ на најслушани нумери веќе три недели по ред, со голема помош од продажбата на новиот албум „Views“, кој до почетокот на месец јуни беше продаден во 152.000 примероци. Четвртиот студиски албум на Дрејк се наоѓа

Read More

Автомобил се заби во билборд во близина на универзитетот ФОН. Несреќата се случила во 2.30 по полноќ кога моторното возило „опел астра“ управувано од Д.М. (30) при поминување на крстосницата меѓу улиците „Перо Наков“ и „Киро Глигоров“ од засега непознати причини излетало од патот, удрило

Read More

Балканот прв пат гледа вакво дело. Хрватскиот свештеник, Ивица Бердик, изнајми билборд во Загреб на кој осамна плакат во кој како причини за педофилија ги наведува комунизамот, мирот, тарот, хороскопот. Свештеникот во изјава за Н1 на прашањето на кој начин меѓународно прифатениот симбол на мирот или

Read More