Tuesday, May 26, 2020
HomePosts Tagged "удри"

Огромниот астероид кој секоја шеста година може да се види од Земјата би можел да предизвика огромни штети и загубени животи, доколку дојде до промена во неговата орбита - пренесува НАСА. Вселенската агенција на астероидот Бен ќе испрати мисија која треба да земе примероци. Бен

Read More

Сообраќајна несреќа се случи утрово во Скопје, на бул. „Србија“, на крстосницата со бул „Борис Трајковски“, во која, повредени се четворица. Во сообраќајката која се случи во близина на Цементарница Усје, цистерна удрила во патнички автомобил, во кој се возеле петмина, од кои четворица се

Read More

Вчера околу 17.00 часот во Скопје, на ул. „Адолф Цибороски“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „голф“ удрило во десетгодишно девојче од Скопје. Таа со возило на Брза Помош била пренесена во градската општа болнива „Св.Наум Охридски“ каде и била констатирана тешка телесна

Read More

Автомобил се заби во билборд во близина на универзитетот ФОН. Несреќата се случила во 2.30 по полноќ кога моторното возило „опел астра“ управувано од Д.М. (30) при поминување на крстосницата меѓу улиците „Перо Наков“ и „Киро Глигоров“ од засега непознати причини излетало од патот, удрило

Read More

Автомобил удри 12-годишен велосипедист во Тетово. Возачот на автомобилот веднаш побегнал од местото на сообраќајката. Детето кое се здобило со телесни повреди е префрлено во тетовската клиничка болница каде му е укажана прва помош, а потоа бил пуштен дома. Полицијата трага по несовесниот возач. Во изминатите

Read More