Monday, Aug 3, 2020
HomePosts Tagged "излета"

Патнички воз кој сообраќал на релација од Скопје кон Битола, синоќа околу 22 часот удрил во одрон на пругата помеѓу железничко стојалиште село Теово и железничко стојалиште село Согле. Од ударот направена е материјална штета на моторната гарнитура и истата е излезена од пругите. Повредени патници

Read More

Автомобил излетал од патот во близина на скопско Петровец и завршил превтрен на кров во нива. Фотографијата е објавена во групата Ѕид на сообраќајниот срам, а во коментарите е наведено дека патниците биле извлечени од возилото и не се потешко повредени. Се уште не се знае

Read More

Нема крај на драмите на аеродромот во Истанбул. Авион „Airbus A310-300“, кој летал од Техеран до Истанбул, се удри во бетонски ѕид за време на слетувањето. Патничкиот авион излетал од пистата и се заглавил во ѕидот, зад која имало паркирано автобус. Ударот во ѕидот не успеал

Read More

Автомобил се заби во билборд во близина на универзитетот ФОН. Несреќата се случила во 2.30 по полноќ кога моторното возило „опел астра“ управувано од Д.М. (30) при поминување на крстосницата меѓу улиците „Перо Наков“ и „Киро Глигоров“ од засега непознати причини излетало од патот, удрило

Read More

Товарно возило влекач Сканија со приколка со унгарски регистерски таблички излетал од автопатот Скопје-Велес синоќа околу 1:40 часот. Според информациите од полицијата, возачот на камионот изгубил контрола над возилото, излетал од автопатот и се превртел во нискостеблеста шума кај населбата Дурутовец. Теренот е непристапен што им

Read More