Saturday, Jul 4, 2020
HomePosts Tagged "рекорд"

Убав ден за кршење на рекорди. Оваа жена се прошета со триесет и девет кучиња, да добро прочитавте, триесет и девет. Погледнете го краткото видео. [video width="400" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/19070933_1449489888441175_24305683784531968_n.mp4"][/video]

Read More

Младата американската пејачка Тејлор Свифт, постави необичен рекорд на Јутјуб, велат од компанијата. Таа е единствената личност која со две видеа ја надмина магичната бројка две милијарди прегледи. Во прашање се спотовите за песните „Blank Space“ и „Shake It Off“ од веќе легендарниот албум на

Read More

Филмската компанија на Дизни "Убавицата и ѕверот" во текот на првиот викенд заработи 170 милиони долари. Дизни уште еднаш покажа дека публиката сака на екранот да ги види најдобрите анимирани класици како што се филмот "Убавицата и ѕверот", која го собори рекордот за време на

Read More

Алжирецот Абделатиф Бака направи неверојатен подвиг на Параолимписките игри кои се во тек во Рио де Женеиро во дисциплината на 1.500 метри. Имено, во финалето Бака (22), со резултат 3:48,29 стана нов светски рекордер на Параолимписките игри и е нов Параолимписки шампион во категоријата Т13.

Read More

Спелеолошкиот нуркач Кшиштоф Старнавски од Полска ќе се обиде да го сруши рекордот на италијанскиот нуркач Луиџи Казати, кој во 2010 година се спушти на длабочина од 212 метри во пештерата Врело на Матка. Во организација и на покана на нуркачкиот клуб „Акаватек“ и спелео-

Read More

Американскиот рапер и дизајнер Кание Вест несомнено ужива во неодамна откриените вести дека го срушил рекордот на легендарниот музичар Мајкл Џексон. Благодарејќи на соработката со изведувачот ScHoolboy Q од која настана нумерата „Тhat part“, 40-те песни на Кание Вест неодамна се искачија на листата на

Read More

Марко Блажевски вчера во квалификациите на Олимписките игри во Рио исплива време – 2:02.54 минути, што е за 44 секунди подобро од неговиот рекорд поставен пред помалку од еден месец во Гронсборо (2:02.98 минути). Во оваа дисциплина беа пријавени 30 пливачи, а Блажевски го освои

Read More

Утрово се случи страшна сообраќајна несреќа при која автомобил „шкода фабија“ со скопски регистарски ознаки излетал од улицата „Димитрије Чупоски“ и се забил во едно од градежните скелиња, поставени во непосредна близина на автобуската постојка која е една од најпрометните. За среќа автомобилот не удрил

Read More

Склопувањето на Рубиковите коцки е доста корисен талент доколку сакате да импресионирате некого, а истиот може да го примените и на официјални натпревари, како Европско првенство. Филип Вејер од Германија е новиот шампион со најдобро време од 7.16 секунди или просек од 7.42 секунди за

Read More

Понудите се испратени на три адреси, извесно е, доколку некоја од овие биде прифатена, Атлетико ќе има нов рекордер! Најголема сума која до сега клубот ја има платено е 40 милиони евра за Радамел Фалкао. Колумбиецот ги оправда парите, а сега се во потрага по

Read More