Friday, Feb 26, 2021
HomePosts Tagged "суспензија"

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи против 11 полициски службеници од секторот за внатрешни работи Скопје и против четворица припадници на Единицата за брзо распоредување поведе дициплинска постапка и им врачи решенија за времено оддалечување од работните

Read More

Телевизија „Канал 5“ ја суспендира водителката Јелена Спенџарска на утринската емисија „Здраво Македонијо“, откако на социјалните медиуми, телевизијата и водителата станаа мета на критики поради нејзиното дрско однесување за време на вчерашната емисија. Во текот на емисијата еден од гледачите се пожали за својата финансиска

Read More

Бразилецот е исклучен против Малага, доби два жолти картони, но доби малку посилна од очекуваната суспензија. Барса е поразена од Малага на гостински терен, и со тоа се одалечи чекор од титулата. Во наредното коло играт со Реал Сосиедад за веднаш потоа да ја одмерат силата

Read More

ФИФА го суспендира Лионел Меси на четири натпревари за навреда на судија за време на натпреварот Аргентина - Чиле. Фудбалерот на Барселона упати навредливи зборови кон мајката на судијата, кој го запиша тоа во извештајот, и Светската фудбалска федерација реагираше веднаш и го суспендира Меси

Read More

Додека не се ослободат од вишкот на килограми, водителките на Египетската државна телевизија ќе ги извршуваат работните задачи зад камерата, стои во одлуката за суспензија на оваа медиумска куќа. Директорката на Египетската државна телевизија Сафа Хегази изјави дека оваа одлука ќе стапи на сила на

Read More

Перо Антиќ и Предраг Самарџиски ги очекуваат суспензии од страна на ФИБА откако Управниот Одбор на Македонската Кошаркарска Федерација само ја потврди одлуката на највисокото раководство за покренување на дисциплински постапки против двајцата поранешни репрезентативци - пренесува Екипа. Антиќ и Самарџиски се товарат за прекршување

Read More

Атлетичарките на Русија и дефинитивно ќе останат без учество на Олимписките игри кои оваа година ќе се одржат во Рио, откако нивната суспензија беше потврдена од страна на Спортскиот арбитражен суд во Лозана.Судот за арбитража во спортот ја потврди суспензијата од ИААФ. Игрите во

Read More

Судијата го одби барањето на СЈО и не им одреди мерки на претпазливост на командантот на полициската едница „Алфа“, Ивица Антевски – Пуки и на петтемина негови колеги осомничени во случајот „Тортура“, соопштија денеска од Кривичниот суд. „Судија на претходна постапка постапувајќи по предлогот на Јавното

Read More

Марија Шарапова е суспендирана на две години поради користење на забранетиот лек мелодиниум, соопшти Меѓународната тениска федерација. Русинката, поранешна прва тенисерка во светот и освојувачка на сите четири Грен Слем турнири, на почетокот на месец февруари беше соопштено дека била позитивна на допинг тест за

Read More

ФИБА донесе предупредувачка одлука против Македонија и уште 13 држави меѓу кои и гиганти во кошарката како Шпанија, Италија, Хрватска, Русија, Литванија, Србија, Црна Гора, Грција, Турција и Полска. Проблемот е што федерациите на Македонија и останатите на црната листа е што нивните федерации дале поддршка

Read More