Monday, Feb 24, 2020
HomePosts Tagged "карти"

Ричард Џонсон беше прогласен за победник во емисијата „Јас имам талент“ во Велика Британија. Џонсон успеа да го освои жирито со помош на трик кој го изведе со карти. Картите се само помошно средство, бидејќи со нивна помош тој раскажа приказна за воен ветран кој

Read More

Кинеската компанија Paradise Entertainment го претстави првиот модел на робот кој треба да ги замени дилерите на карти во казиното со што коцкарската индустрија ќе има огромни заштеди на трошоците за плаќање на работната сила. Доколку роботската технологија се усоврши тогаш се намалува можноста за

Read More

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција обини дека Министерот за внатрешни, Оливер Спасовски, и должи одговор на јавноста за тоа кој стои зад аферата со фалсификуваните лични карти и кој ја пласираше оваа афера. На денешната прес конференција предводена од Антонио Милошевски од ДПМНЕ, беше посочено: –

Read More

Премиерот во заминување, Никола Груевски, на вчерашното обраќање пред свечената академија во Музејот на македонската борба за државност и самостојност, по повод денешниот празник „Свети Климет Охридски“, најави нови два проекти. Станува збор за бесплатен превоз за нови две целни групи. Имено, едниот од проектите предвидува

Read More