Sunday, Feb 23, 2020
HomePosts Tagged "болница" (Page 5)

Адвокатот на поранешниот египатски претседател  Мохамед Морси соопштил дека неговиот клиент Морси кој што е во затвор ,започнал штрајк со глад поради сомнежи дека го трујат во затворот. Бидејќи е дијабетичар, Морци побарал од Судот да биде префрлен во болница Морси е во затвор поради дело

Read More

Над 150 лица завршиле во болница изминативе неколку денови во јужна Полска откако конзумирале дрога наречеба ,,борец”. Лекарска помош почнале да бараат од четвртокот. Од почетокот на јули оваа супстанца  беше вклучена во листата забранети дроги, додека пред тоа била сметана  за легачна ,,дизајнерска дрога” Три

Read More

  Патник се само-запали во првиот вагон од јапонски брз воз на линијата Токио-Осака. Патникот кој се запалил полевајќи се со бензин починал, а најмалку осум лица се повредени. –соопштиле од јапонската железница. После инцидентот, во болница биле префрлени уште две лица поради проблеми со срцето

Read More

Маж на возраст од 91 година попладнево си го одзел животот во Велес. Според првичните информации 91 годишниот И.М. се фрлил од четврти кат од зграда во Велес, по што починал на лице место. Случајот во полиција бил пријавен од страна на вработените во медицинскиот

Read More

Девојки, внимавајте! Тесните фармерки можат да ви ги ослабнат мускулите на нозете. 35-годишна Австралијка завршила хоспитализирана во болница откако носењето на тесни фармерки предизвикало отекување и оштетување на нервите во долниот дел на нозете. Жената носела тесни фармерки додека ѝ помагала на своја блиска роднина да се

Read More