Tuesday, Feb 25, 2020
HomePosts Tagged "болница" (Page 2)

Напаѓач пукал попладнево од огнено оружје во болница во словенечкиот град Изола врз лекар и двајца полицајци, објавија словенечките медиуми, а во извештаите се наведува дека напаѓачот по инцидентот е убиен од полицијата. Електронското издание на љубљанскиот дневен весник Delo пренесува дека еден полицаец починал

Read More

Најмалку 50 лица се повредени во силна експлозија која одекна пред болница во турската провинција Мардин, во југоисточниот дел на земјата, јавуваат локалните меидуми. „Хабер Турк“ јавува дека експлодирало полициско возило пое минувало покрај болницата и оти се слушнала пукотница. Истовремено, западните медиуми јавуваат за

Read More

Во пожар кој се случил во болница во Багдад 11 бебиња кои штотоку биле родени го загубиле животот, соопшти портпаролот на Ирачкото Министерство за здравје. Портпаролот Ахмед ал Руадини потврдил дека пожарот се случил ноќта меѓу вторникот и средата во болницата Јармоук која се наоѓа

Read More

Ценај Лефтер (57) од Абанија влетал во одделението за дијализа во болница во Тирана каде што предизвикал пожар во обид да убие еден маж, но во пожарот загинале две пациентки и самиот тој. Мажот кој бил мета на Ценај е Д. Сарачи (38) и сè

Read More

Едно бебе почина, а друго е во критична состојба, откако во болница во југозападниот дел на Сиднеј наместо кислород им дале азот субоксид, познат како гас за смеење, соопштија локалните власти. Министерката за здравство на австралиската сојузна држава Нов Јужен Велс, Џилијан Скинер, ја потврди

Read More

Непознат напаѓач отворил оган во болница во градот Титусвил во американската сојузна држава Флорида и убил две лица, соопштија локалните власти. Како што пренесуваат американските медиуми, тој убил постар пациент и болничарка во медицинскиот центар „Пери“. Полицијата соопшти дека за сега мотивот за убиството е непознат. Инцидентот

Read More

Гитаристот на рок групата „Аеросмит“ Џо Пери бил префрлен во болница бидејќи му се слошило на бината за време на концерт со својот друг бенд во Њујорк. На Пери му се слошило синоќа за време на настапот со актерот Џони Деп и Алис Купер во

Read More

Бебе починало вчера на Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, поранешна Градска болница. Според информациите на МВР, вчера околу 20 часот во болницата било донесено повредено дете на возраст од една и пол година од скопското село Страхојадица. По кратко време, бебето починало. Од полицијата

Read More

Во болница во јужна Франција одекнале две експлозии, по што пациентите итно се евакуираат. По експлозиите во болницата се избил пожар. Локалните власти предупредуваат луѓето да го избегнуваат подрачјето околу болницата за да не им пречат на спасувачките служби. Како што пренесуваат француските медиуми, во

Read More

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, кој ја предводи партијата Форца Италија, бил хоспитализиран поради проблеми со срцето, соопштија од неговата партија. Според портпаролот на Форца Италија, 79-годишниот Берлускони во моментов се наоѓа надвор од животна опасност. Ова не е првпат милијардерот и контроверзен италијански политичар да биде

Read More