HomeДЕНЕШНАСветПатник се запали во Јапонски воз

Патник се запали во Јапонски воз

 

Патник се само-запали во првиот вагон од јапонски брз воз на линијата Токио-Осака.

Патникот кој се запалил полевајќи се со бензин починал, а најмалку осум лица се повредени. –соопштиле од јапонската железница.

После инцидентот, во болница биле префрлени уште две лица поради проблеми со срцето

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com