Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "самоубиство"

Првичната истрага околу смртта на Крис Корнел покажа дека музичарот самиот си го одзел животот. Телото на 52-годишниот американски пејач во средата беше пронајдено во хотелска соба во Детроит. Со отворено писмо до јавноста денеска се огласи и неговото семејство. Тие веруваат дека кога пејачот посегнал

Read More

Грозоморното убиство на градоначалникот на Боговиње Хазби Идризи заврши со самоубиство на човекот кој прво испукал шест куршуми откако избила тешка расправа меѓу нив, а потоа и сам си пресудил со куршум во глава. „Во врска со настанот што денеска се случи во с.Боговиње каде беше

Read More

Трагедијата во Турција, играчот на Газиантеп Франтишек Рајторал на 31 година трагично го заврши својот живот. Чешкиот интернационалец се обесил во својот дом. “Рајторал почина. Тој ги крена рацете на себе. За жал не ги знаеме причинити зошто направил ваков чекот. За сите во клубот ова

Read More

38 годишен маж кој лечел луѓе со биоенергија вчера бил пронајден обесен во својата гаража во склоп на неговиот дом на ул. Кленовец. Сеуште не се познати деталите и причините за овој чин. Се очекуваат информации од битолската полиција која во моментов спорведува истрага на местото. Биоенергетичарот од

Read More

Основното јавно обвинителство - Скопје со соопштение ја известува јавноста дека од досегашниот тек на предистражната постапка во предметот за починатиот Коста Крпач било утврдено дека станува збор за самоубиство. -„Основното јавно обвинителство Скопје ја известува јавноста дека од досегашниот тек на предистражната постапка во предметот

Read More

Мартин Сен, поранешниот главен директор на „Цирих осигурување“, во петокот си го одзел животот со големо жалење соопштија од компанијата и тој вториот директор по Пјер Вутнер се самоуби во 2013-та. Во една од најбогатите швајцарски компании во изминатите пет години имало големи финансиски проблеми, пропаднати

Read More

Две жени и едно машко лице вечерва се пронајдени починати во скопско Волково. На телата на починатите забележани се рани од огнено оружје. Според првичните информации, се работи за двојно убиство и самоубиство. Неофицијално, четириесет и петгодишен полицаец најпрво ги убил мајката и бабата на неговата

Read More

Патриша Бенерџи, боливудската актерка, која својата слава ја стекна со улогата во серијата „Малечката невеста“, извршила самоубиство во својот дом во Мумбаи, пренесуваат индиските медиуми. Полицијата ја потврди оваа вест и соопшти дека нема пронајдено некакво писмо од актерката, а причината за смртта на 24-годишната

Read More

Истражните органи излегоа со први информации за случајот на младата девојка Стефани Брзанова која вчера беше пронајдена мртва, најверојатно фрлајќи се од 9-от кат на зградата во која живее. Според првичните наоди девојката не била силувана, а претходно се ширеа обвинување од граѓани и на социјалните

Read More

  Случајот со 20 годишната девојка од Аеродром која вчера утрото беше пронајдена мртва пред зградата во која живеела, добива нови детали. Имено според сведочењата на мајката на Стефанија, девојката била силувана од страна на таксистот кој ја  донел дома тоа утро, по што решила да

Read More