Sunday, Jul 5, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРФилм (Page 4)

Филмот "Deadpool 2" ќе ја има својата светска премиера на 1 јуни 2018, објави студиото “20th Century Fox“! Оваа вест дојде од традиционалните издавачки планови на ова филмско студио за наредниот период, кои освен серија на филмови за суперхерои ја вклучуваат и драмата на Стивен Спилберг

Read More

Холивудскиот актер Ричард Гир кој во 90-тите години беше вистинска икона на филмското платно открива дека повеќе не може да добие голема улога поради неговите ставови со кои ја поддржува независноста на Холивуд, како и неговото пријателство со духовниот лидер Далај Лама. Оваа политика е спротивна

Read More

Том Круз е главна ѕвезда на новата холивудска верзија на легендата која ги фасцинираше луѓето уште од почетокот на цивилизацијата, “Мумија“. Долго закопана во гробницата длабоко под суровата пустина, античката кралица, чија судбина е неправедно одземена се буди во сегашноста. Со векови насобрано зло, спроведува терор

Read More

Американската магазинот “People“ ја прогласи актерката Џулија Робертс која има 49 години за "најубавата жена во светот" за оваа година, што е рекорден петти пат токму на неа да и биде доделена титулата. Актерката претходно ја имаше оваа титула во 1991, 2000, 2005 и 2010 година. Ова

Read More

Шарлиз Терон наскоро се враќа на големиот екран како "Атомска Русокоса", таен агент Лорен Броутон. Таа има за задача да дојде до чувствителни информации од Источен Берлин, во неколку напнати месеци пред обединувањето на Германија. Лорен е ладнокрвен оперативец, во оваа напната акциона драма, која не

Read More

Американскиот комичар Чарли Марфи почина на 58 годишна возраст во болница во Њујорк, по борба со леукемија, неговиот менаџер потврди за ТМЗ. Чарли беше постар брат на популарниот актер Еди Марфи. ТМЗ известува дека членовите на неговото семејство се шокирани затоа што мислеле дека е подобар

Read More

Популарната криминалистичка америчка серија "Фарго" наскоро ќе започне со емитување на третата сезона, а во неа една од улогите ќе му припадне на Хрватот Горан Богдан. Така хрватскиот актер ќе се најде рамо до рамо со Иан Мекгрегор и Дејвид Тевлиса, изјави Н1. Серијата со емитување

Read More

Целиот живот нашето општество ни кажува што да правиме: училиште, работа, образование на децата. Тоа е бескрајна низа на постапки кои ние мораме да ги направиме, и каде што не постои простор за креативност. Аниматори од Мадрид, Даниел Мартинез Лара и Рафа Кано Мендез, направија филм

Read More

Продолженијата на култниот филм „Avatar“ на Џејмс Камерон од 2009 година, официјално ќе биде во продукција оваа година, филмот Аватар ќе се снима наесен, потврди и актерката, Сигурни Вивер. Камерон изјави минатата година дека има планови за четири продолженија на филмот „Аватар“. И покрај тоа што

Read More

Дејството започнува во антички Египет, каде една млада жена (Бутела) го убива фараонот додека спие. Таа ја добива нејзината казна, а во модерно време оживува и се враќа низ исполнување на клетва. Филмот е во режија на Алекс Курцман и е првиот од проектите на Universal

Read More