Thursday, Sep 24, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРФилм(Видео) Почина братот на Еди Марфи

(Видео) Почина братот на Еди Марфи

155409882-Charlie-Murphy-Obit

Американскиот комичар Чарли Марфи почина на 58 годишна возраст во болница во Њујорк, по борба со леукемија, неговиот менаџер потврди за ТМЗ.

Чарли беше постар брат на популарниот актер Еди Марфи. ТМЗ известува дека членовите на неговото семејство се шокирани затоа што мислеле дека е подобар од терапијата.

Тој глумеше во неколку серии “Are We There Yet”, ”The Boondocks” и “Black Jesus”, и, исто така, се појави во еден од легендарните скечеви на Дејв Цапелеа.