Monday, Jul 6, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРФилм (Page 5)

По "Keeping Up with the Kardashians", семејство на Мајли Сајрус започна свое реално шоу “Cyrus Vs. Cyrus:Love and Decor“ во кој главни ѕвезди се нејзината мајка Триш и сестраи Бранди. Двете заедно уредуваат здодевни соби и кујни во прекрасни персонални простори. Во трејлерот на шоуто се

Read More

Еден краток исечок од хорор филмот "It" , базиран на романот на Стивен Кинг во 1986 година, ќе предизвика чувство на пецкање по телото. Приказната за една група на деца кои тероризираат еден кловн со име Пенивисе. премиерата треба да биде во септември, а веќе сега

Read More

Но, климатските промени не се единственото нешто што го открива новиот тизер. Како и секогаш во оваа серија, така и на оваа снимка драмата е во деталите. На површина, видеото покажува снимки од Џон Сноу, Серсеј Ланистер и Денерис Таргариен како шетаат по ходници и

Read More

Откако ќе ја прочитате приказната на славниот актер Морган Фриман застанете и добро размислете: Дали во животот е најважна трката по пари? „Послушајте ме и преземете нешто доколку сакате да ја промените вашата иднина. Би сакал да имаше некој да ми го раскаже ова

Read More

Новиот филм за Spider-Man пристигнува ова лето, а компаниите Марвел и Сони објавија уште еден трејлер кој изгледа многу добро. Том Холанд ќе ја има главната улога во филмот "Spider-Man: Homecoming", откако претходната улога ја имаше во филмот "Captain America: Civil War". Роберт Дауни Џуниор ќе

Read More

Првата ревија на современ грчки филм, ќе се одржи од утре до 30 март во киното „Фросина“, во организација на Филмскиот фестивал „КинеНова“. Отворањето на ревијата на современ грчки филм со претставување на програмата и присутните гости ќе се случи на 28 март (вторник), во

Read More

Има толку многу добри филмски дијалога што некои станаа суштински дел од поп културата. Понекогаш не се сеќаваме точно што се случува во филмот, само се сеќаваме на брилијантно разменети реченици. Ако го погледнете видеото, сигурно ќе се согласете дека барем неколку дијалога заслужуваат да

Read More

Шпанскиот актер Антонио Бандерас за јавноста изјави дека се опоравил од срцевиот удар кој го доживеа во јануари. 56-Годишниот Бандерас за шпанските медиуми изјавил дека добил срцев удар на 26 јануари, но дека тоа „не било ништо сериозно“ и не предизвикало никаква штета. Бандерас, познат

Read More

Филмското студио „Warner Bros“ го објави првиот официјален трејлер за Justice League, долго очекуваниот блокбастер на DC Comics, кој пристигнува во кино салите оваа година.Со нови снимки, нов поглед на ликовите, Justice League трејлерот ни дозволува да „ѕирнеме“ во акцијата и односите кои ликовите ќе

Read More

Филмската компанија на Дизни "Убавицата и ѕверот" во текот на првиот викенд заработи 170 милиони долари. Дизни уште еднаш покажа дека публиката сака на екранот да ги види најдобрите анимирани класици како што се филмот "Убавицата и ѕверот", која го собори рекордот за време на

Read More