Monday, Jul 6, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРФилм (Page 2)

Серијата Game of Throes е базирана на истоимените книги на George R.R. Martin. Актерите кои ги глумат ликовите во серијата се прилично онакви какви што George R.R. Martin ги опишува во книгите, но секако идентични луѓе, а поготово актери како фиктивните ликови од главата на George е тешко

Read More

Доколку не сте голем љубители на топлото време и деновите сакате да го поминувате во комфорот на вашиот дом, оваа летна сезона воопшто нема да ви биде здодевна. Овие се филмовите кои  ќе бидат актуелни ова лето. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales Baywatch Wonder Woman The

Read More

Дали би ги препознаете во овие улоги? Dustin Hoffman Tootsie, 1982 Elle Fanning 3 Generations, 2015 Tony Curtis и Jack Lemmon Some Like it Hot, 1959 Patrick Swayze To Wong Foo Thanks for Everything, Julie Newmar, 1995 Amanda Bynes She’s the Man, 2006 John Travolta Hairspray, 2007 Robin Williams Mrs. Doubtfire, 1993 Hilary Swank Boys Don’t Cry, 1999 Adam Sandler Jack & Jill, 2011 Cillian Murphy Breakfast on Pluto, 2005 Eddie

Read More

Актерката Алиса Милано, која гледачите во регионот ја засакаа како Фиби од познатата серија “Charmed“, заработила многу пари додека ја играла улогата на вештерката. Покрај тоа што таа си мислела дека се обезбедила себеси, парите кои ги имала биле проневерени. За се е крив нејзиниот

Read More

Доколку сакате да се предизвикате себеси и да се поттикнете да размислувате подлабоко, овие се совршените филмови за вас. Fight Club (1991) Matrix  (1999) Memento (2000) A Space Odyssey (1968) Brazil (1985) Stalker  (1979) Oldboy (2003) The Lost Highway (1997) Donnie Darko  (2001) Mulholland Drive (2001) Eraserhead (1977)

Read More

Филмскиот фестивал за музички документарни филмови „Скопје Синема Сити“, којшто ќе се одржи од 15 до 19 јуни во Кинотека на Македонија, за отворањето ги најавува филмовите за пионерите на електронската музика Крафтверк, „Поп Арт“, и „Жан Мишел Жар – Историја на електронската музика“. Воедно, Фестивалот

Read More

HBO го презентираше првиот целосен трејлер за седмата сезона на Game of Thrones која ќе биде најепска досега бидејќи сите претеденти за тронот конечно ќе се судрат меѓусебе, а под најголема закана ќе биде новата кралица Серси. Дајнерис Таргеријан конечно собра силна армија и бродови со

Read More

Популарниот британски глумец Роџер Мур, кој е најпознат по улогата на Џејмс Бонд, почина денеска на 89-годишна возраст, соопштуваат од неговото семејство. Мур го глумеше популарниот шпиун 007 во седум филмови кои имаа комична нота и токму затоа голем број на фанови ја сакаа работата на

Read More

Атрактивната манекенка Нина Адгал која редовно чекори по пистите на Викторијас Сикрет не успеа да ја продолжи романтичната врска со популарниот холивудски актер Леонардо Дикаприо кој пред две години се закити со Оскар. Лео и Нина раскинаа, а причините не сакаат целосно да и ги откријат

Read More

Минатата ноќ во Кан се отвори јубилејниот 70. филмски фестивал. И додека некои се истакнуваа со тоалетите некој со длабоки деколтеа а можеа да се видат и доста длабоки шлицеви. Моника Белучи го украде вниманието на сите кои зачекори на сцената. Моника заедно со француски комичар,

Read More