Monday, Jul 6, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРФилм (Page 3)

Актерката Ким Катрал, позната по нејзината улога како Саманта во популарната ТВ серија во светот "Сексот и градот", во интервју за BBC откри дека веќе не се потпира на понудата на работни места во Холивуд. Како таа открива, дека не сака да ја прифати понудата да

Read More

Стефани Германиота, пејачката од Њујорк која стана позната по прекарот Лејди Гага, одлучи да ја продолжи кариерата со користење на нејзиното вистинско име. Сега за филмот “A Star Is Born” во кој ја игра главната улога, поп ѕвездата сака да се дистанцира од своето уметничко име.

Read More

Српскиот аниматор Zvoganj по кратката пауза се врати со нова подобрена анимација од неговиот серијал Цопетова кујна, овој пат во боја и со подолга содржина. Zvoganj работи на долгометражен анимиран комичен филм, но исто така продолжуваат и смешните клипчиња од Цопетова кујна, па погледнете ја

Read More

MIND продукцијата од Индија соопшти дека го завршила снимањето на првиот Боливудски филм „Vijay 61“ во режија на индискиот режисер Арун Кумар – Атле. Сцените од новиот акционен трилер се снимаа во Македонскиот народен театар, последните кадри од филмот  беа снимени на плоштадот во Скопје. Влегувањето

Read More

Повеќето актери кои се принудени да набилдаат мускули за одредена улога се жалат за екстремните режими на вежбање и исхрана низ кои поминале, но тоа не и случај со актерот Чарли Ханам кој го глуми Кралот Артур во новото филмско остварување на Гај Ричи. Ханам секој ден

Read More

Познатиот актер од многу акциони и комедични филмови Двејн Џонсон смета дека ако сега Трамп е претседател се е возможно, па дури и тој да се кандидира на изборите во 2020-та. – Мислам дека тоа е можно – изјавил Џонсон, кој на последните избори не гласал

Read More

Појавувањето на екс фудбалерот Дејвид Бекам во новиот филм Кралот Артур: Легендата на мечот привлече многу негативни реакции за неговите актерски способности. Филмот утре ќе започне да се прикажува во кино салите на глобално ниво, но фановите не се задоволни откако го погледнаа последниот трејлер. Затоа

Read More

Актерот Мајкл Паркс почина на 77 годишна возраст. Тој во Холивуд важеше еден од актерите со голема енергија и затоа често се појавуваше во маркантни и невообичаени улоги. Најголема популарност стекна во ,  култната серија „Твин Пикс“ и во легендарниот филм на Квентин Тарантино „Убиј

Read More

После десет години "Темната кула" (The Dark Tower), конечно на чекор до кино салите. Првиот трејлер нуди поглед на адаптација на серијата книги на Стивен Кинг за 11-годишниот авантурист (Том Тејлор), кој бил префрлен во друга димензија. Идрис Елба го игра револверот, кој има задача да го

Read More

Популарната американска серија "Сите го сакаат Рејмонд" ќе добие римејк на српски јазик. Симпатичниот и глупав Рејмонд ќе го глуми Андрија Милошевиќ додека неговата мајка Цеца Бојковиќ. "Во голема мера се преговорите на националната телевизија со лидерите на куќата, која е носител на лиценцата. Испратена и

Read More