Sunday, Jul 5, 2020
HomePosts Tagged "премиера"

Слатката мала актерка Зендаја која има 21 година, на вчерашната премиера на нејзиното најголемо остварување во нејзината кариера “Spider-Man: Homecoming“. Се појави заедно со нејзиниот колега Мајкл Китон кој ќе го глуми негативецот во Спајдармен, во секси тоалета со што ги покажа нејзините секси долги

Read More

Филмот "Deadpool 2" ќе ја има својата светска премиера на 1 јуни 2018, објави студиото “20th Century Fox“! Оваа вест дојде од традиционалните издавачки планови на ова филмско студио за наредниот период, кои освен серија на филмови за суперхерои ја вклучуваат и драмата на Стивен Спилберг

Read More

Плејбој зајачицата Карла Хау влезе во кругот на познати убавици кои ги освоиле срцата на славните фудбалери, Карла беше поранешна љубовница на Балотели а некое време беше во врска и со поранешниот англиски репрезентативец Ешни Кол. Хау е позната и како една од близначките кои заедно

Read More

„Ослободување на Скопје“, во режија на Раде Шербеџија, премиерно ќе биде прикажан на вечерашното отворање на 37-иот Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола, а утре во киното „Милениум“ ќе ја има скопската премиера. „Ослободување на Скопје“ е прв режисерски филмски проект на

Read More

Airlander 10 е најголемото летало на светот, кое претставува хибрид меѓу авион и цепелин а вчера, за прв пат излезе од хангарот во Бедфордшир во Британија, пренесе BBC. Тоа беше премиера на леталото долго 92 метри кое чини 25 милиони фунти. Името на ова летало е

Read More

Новата историска драма на Раде Шербеџија „Ослободување на Скопје“ ја имаше светската премиера во Пула, во Веспазијановиот амфитеатар, во рамки на 53-от Пулски филмски фестивал. Македонската публика, пак, ќе има можност да го види филмот во септември на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола. Интернационалната публика сега

Read More

Продолжението на филмскиот хит „Tomb raider“ во киносалите ширум САД би требало да се појави на 16 март 2018 година. Овој термин првобитно беше резервиран за премиерата на филмот „The Flash“, но студиото Варнер Брос сепак одлучи овој термин да му го даде на филмот

Read More

Новите Тарзан и Џејн, актерите Александар Скарсгард и Марго Роби, ги освоија симпатиите на фановите со една за малку непријатна ситуација за време на премиерата на новиот филм The Legend of Tarzan во Лондон. Атрактивната Роби имаше мали проблеми со патентот на фустанот, но тука веднаш

Read More

Овој викенд публиката ќе има можност да го погледне новиот акционен филм Hitman: Agent 47 кој се базира на култната видео игра и ќе биде втор обид да се прикаже светот не генетски модифицираниот супер убиец кој се одметнува од својата агенција. Според првиот трејлер гледаме

Read More

Од денеска во Синеплекс стартува прикажувањето на мега хитот „Подарок“, филм кој се фокусира на животот на еден брачен млад пар, кој станува неподнослив откако нивниот познајник од минатото ќе им достави загадочен подарок и ќе им открие тајни кои дотогаш биле длабоко закопани. Во улога на

Read More