Sunday, Jun 24, 2018
HomeUncategorizedФото и видео: Solomun и H.O.S.H направија бомбастична журка

Фото и видео: Solomun и H.O.S.H направија бомбастична журка

solomuni hosh (2)

На Средно Водно вчера се одржа можеби најдобрата журка во Скопје ова лето со настапите на енергичните диџеи Solomun и H.O.S.H кои беа главни ѕвезди.

solomuni hosh (1)

Локацијата беше совршена за ваков настан, голем број на млади луѓе дојдени да се забавуваат и да уживаат во хаус миксовите на Solomun и H.O.S.H кои го подигнуваа темпото и умешно ја „возеа“ енергијата кај посетителите.

Дефинитивно скопската публика е жедна за повеќе настапи како на динамичните германци со звук од светски калибар.

solomuni hosh (8)

Најиздржливите журкаџии сакаа уште кога журката заврши точно во 5 часот наутро, но без оглед на барањата на стотина посетители забавата мораше да прекине со надеж дека органзаторот Win music freedom ќе направи сличен настан во наредниот период.

solomuni hosh (5)

solomuni hosh (4)

solomuni hosh (3)

solomuni hosh (7)

solomuni hosh (9)

solomuni hosh (6)