Friday, Feb 28, 2020
HomePosts Tagged "Татко" (Page 2)

Сопругата на британскиот тенисер Енди Мареј роди девојче. Како што пренесуваат британските медиуми, сопругата на моментално вториот тенисер на светот се породила во недела навечер, но веста била држана во тајност се до денес. Веста дека очекуваат дете беше објавена во август, неколку месеци после

Read More

Пијан анестезиолог е виновник за смртта на родилката и нејзиното бебе, вели сопругот Мите Кадиев од Дојран во изјава за Телма. Таткото раскажува дека во текот на бременоста немало никакви компликации, а гинекологот му рекол дека породувањето со „царски рез“ ќе заврши за еден час,

Read More

Татко и син од кумановско Табановце одгледувале растение канабис сатива во дворот на семејната куќа, соопшти денеска кумановската полиција. Полицијата по издадена наредба од Основниот суд во Куманово во утринските часови извршила претрес на нивниот дом во село Табановце и открила и одзела 71 стебло од

Read More

Во тетовската клиничка болница, вчера без знаци на живот, било донесено шестнеделно машко бебе. Го донел неговиот татко Б.J. кој утрото го однел бебето кај пензиониран педијатар во Тетово, бидејќи имало здравствени проблеми. Педијатарот му дал одредена терапија, но по неколку часа состојбата на бебето се

Read More

Во центарот на Брисел тече заложничка драма, пренесуваат светските медиуми. Вооружен маж во сопствениот стан ги држи како заложници својата жена жена и дете, а околу куќата во предградието Иксел се наоѓаат специјалците. Во моментов се водат преговори и се надеваат дека ќе ги ослободат заложниците

Read More