Sunday, Jun 28, 2020
HomePosts Tagged "енди мареј"

Иако е прв во светот, Енди Мареј има големи проблеми оваа сезона. Тенисерот од Велика Британија и моментално најдобриот играч во светот, Енди Мареј, може да го пропушти Ролан Гарос. Мареј има проблеми со вирус, мораше да мирува некое време, а од вчера почна да тренира

Read More

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го задржа второто место на АТП листата објавена денеска, но ја намали разликата со Британецот Енди Мареј. Ѓоковиќ има 7.445 поени, 2.925 помалку од Мареј. Српскиот тенисер на листата од минатата недела имаше заостаток од 3.518 поени. Британецот ја бранеше титулата во

Read More

Енди Мареј се мачеше во првиот натпревар во Монте Карло против Жил Милер, а денес е елиминиран од турнирот Мастерс во Монте Карло од Шпанецот Алберт Рамос. Дали британецот не може да се справи со товарот број еден рекет во светот или се уште чуствува

Read More

Сопругата на британскиот тенисер Енди Мареј роди девојче. Како што пренесуваат британските медиуми, сопругата на моментално вториот тенисер на светот се породила во недела навечер, но веста била држана во тајност се до денес. Веста дека очекуваат дете беше објавена во август, неколку месеци после

Read More

Позитивни овации и солзи радосници, ваква беше денешната атмосфера по мечот помеѓу Енди Мареј и Белгиецот Дејвид Хофман во кои Британија го запечати тронот на Дејвис Купот со резултат од 3:0 во сетови. Најдобриот британски тенисер стигна до втората сингл победа, а заедно со вчерашниот триумф

Read More

Тенисерот Енди Мареј прави чуда по улиците на Лондон. Погледнете на што се е способен англискиот тенисер. Видеото е снимено во 2010-та година и се одвива во време на припремите за Вимблдон, уживајте.

Read More

Јужноафриканецот Кевин Андерсон успеа да направи изненадување на УС Опен со победата во осминафиналето над третиот носител на турнирот, Енди Мареј. Андерсон победи во сетови со 3:1 (7-6, 6-3, 6-7, 7-6) со што стигна до своето прво Грен Слем четвртфинале. Тој во следното коло ќе се

Read More

Британецот Енди Мареј не беше пречка за швајцарецот Роже Федерер кој успеа да се пласира во финалето на Мастерсот во Синсинати, победувајќи со 2:0 во сетови (6:4, 7:6). Првиот гејм за Федерер помина лесно, но Мареј не сакаше да се предаде така лесно и го доведе швајцарецот

Read More

Три часа интензивна и возбудлива игра беа и повеќе од доволни за Британецот да ја прекине серијата од осум последователни победи на меѓусебните дуели и да дојде до триумф во финалето на Мастерсот во Монтреал. Енди Мареј го порази актуелниот тениски рекет број еден, Новак Ѓоковиќ,

Read More

Тенискиот рекет број два, Роже Федерер, изненадувачки успеа да го совлада Енди Мареј со три - нула во сетови, поточно 7:5, 7:5 и 6:4. Со оваа победа, Швајцарецот влегува во трката за рекордна осма издвоена победа на едно финале на Вимблдон. „Морам да признаам, беше навистина тешко.

Read More