Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "Шампиони"

Членовите на „Битрикс“ кои се повеќекратни државни и интернационални прваци освоија и најголемо признание за нивната работа со вицешампионското место на Светското првенство во модерни танци, ESDU World Dance Masters. Исто така, тие се познати и по креирањето на првата хип-хоп претстава “Издигнување”,  чија премиера беше

Read More

Виталност, енергија, здравје со еден збор „Herbalife“.  Се она што ви е потребно за активен и здрав начин на живеење ви го нуди токму оваа компанија за исхрана. Herbalife ја презентираше важноста на балансиранта исхрана во комбинација со физичката активност. Филозофија на глобалната фирма за

Read More

Боксерот Флојд Мејдведер можеби сега знае која е Ронда Рози, но според неговото најново интервју таа сеуште не е заслужна за да се мери со неговите достигнувања. Во интервјуто за ESPN, на поставеното прашање како се чувствува поради фактот дека ја изгуби престижната награда за категоријата

Read More

Вчеравечер се одигра финалниот натпревар на јужноамериканскиот континент, во кој одлучувачкиот потег мораа да бидат пеналите. Аргентина втора година по ред во големите натпреварувања е само еден чекор назад до првата позиција. Домаќинот заслужено се закити со првата титула во Копа Америка, а еден од најзаслужните

Read More

УЕФА донесе историска одлука со која на Македонија ќе и овозможи да биде домаќин на едно од најпрестижните фудбалски финалиња Европскиот Супер куп. Македонските фанови ќе може во живо да го проследат дуелот меѓу шампионите на ЛШ и Лига Европа од сезоната 2017 на Националната

Read More