Saturday, Jun 16, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФаулКопа Америка: Пеналот што ја донесе шампионската титула на Чиле

Копа Америка: Пеналот што ја донесе шампионската титула на Чиле

Вчеравечер се одигра финалниот натпревар на јужноамериканскиот континент, во кој одлучувачкиот потег мораа да бидат пеналите. Аргентина втора година по ред во големите натпреварувања е само еден чекор назад до првата позиција.

Домаќинот заслужено се закити со првата титула во Копа Америка, а еден од најзаслужните за тоа е суперѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез, кој ги воодушеви фудбалските фанатици со својата одлично изведена „паненка“.

https://www.youtube.com/watch?v=p2RZqHnqXBI