Wednesday, Feb 28, 2024
HomePosts Tagged "проституција"

Сестрата на поп ѕвездата Мараја Кери била уапсена во Кингстон, во американската држава Њујорк, под обвинение за проституција. Полицијата соопштила дека 55-годишната Алисон Кери била уапсена во петокот во еден хотел каде за пари нудела сексуални услуги на полицаец кој се наоѓал на тајна задача.

Read More

Девет женски лица биле приведени од угостителскиот објект „Ерди бос“ во тетовското село Желино, сопственост на Ј.Ф.(39), информираше денеска портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Четири албански и пет македонски државјанки, биле затекнати како ги забавуваат гостите при ноќешната акциска контрола на полицијата. По контролата спроведена

Read More

Проституцијата на Балканот изгледа одамна веќе не е табу тема и е присутна во секакви форми, од улични сексуални работнички кои може да ги најдете сред бел ден, па се до елитни спонзоруши и скапи проституки. Од Босна доаѓа видео кое сигурно нема да шокира

Read More

Српската полиција дошла до сознанија дека на самиот врв на елитната проституција во Србија е духовно лице од Српската Православна Црква (СПЦ), а меѓу неговите штитенички се две сестри и поранешна членка на денс група од 90-тите години, пишува српски Курир. Во опсежната акција што полицијата

Read More

Во Скопје се одржа маршот за поддршка на сексуалните работници како дел од светското одбележување на оваа ранлива категорија, особено во земји каде проституцијата не е регулирана на повисоко ниво. За сексуалните работници во Македонија најголем проблем е насилството кое често го доживуваат но, не можат

Read More

Хакери успеаја да го пробијат сајтот за кратки романси Ashley Madison и украле податоци за над 30 милиони корисници, од кои голем дел се швалери, а имало и случаи на договори за сексуални услуги и проституција. Хакерите очигледно имаат висок морал бидејќи не бараат пари туку

Read More