Wednesday, Jun 3, 2020
HomePosts Tagged "Лејди Гага"

Стефани Германиота, пејачката од Њујорк која стана позната по прекарот Лејди Гага, одлучи да ја продолжи кариерата со користење на нејзиното вистинско име. Сега за филмот “A Star Is Born” во кој ја игра главната улога, поп ѕвездата сака да се дистанцира од своето уметничко име.

Read More

Американската пејачка Лејди Гага го претстави својот нов спот за песната "The Cure", со која дебитираше во април на “Coachella“ фестивалот, шест месеци по албумот "Joanne". Во овој музички спот Лејди Гага седи во сатенска соба, камерата лебди околу што прави да се чувствувате како се

Read More

Американската пејачка Лејди Гага би требало да настапи на полувремето на 51 „Супербоул“ кој се одржува наредната година во Хјустон, Тексас на стадионот НРГ 17 февруари. Нејзиниот настап на популарниот спортски настап ќе се одржи после една година откако ја отпеа химната на САД на

Read More

Нетрпението изгледа го почувствува и самата пејачка Лејди Гага бидејќи ни таа веќе не може мирно да го чека спотот за песната „Perfect Illusion“. И покрај тоа што спотот за оваа песна ќе биде прикажан за само неколку дена односно на 20 септември, сепак, Лејди

Read More

Новиот албум на американската поп ѕвезда ќе биде објавен ан 21 октомври, откри Лејди Гага во едно интервју и додаде дека новиот албум е посветен на нејзината тетка, која починала во 1974 година. Од таа причина албумот на Гага го носи и називот „Joanne“. Во

Read More

После неколку недели најавување на нумерата и откривање на детал по детал, американската пејачка Лејди Гага конечно ги развесели своите обожаватели со најновата нумера под назив „Perfect Illusion“. Попууларната Лејди Гага во песната се здружи со мегапродуцентот Марк Рос кој зборуваше за песната како вовед

Read More

Лејди Гага неодамна ја најави нумерата „Perfect Illusion“ која крена еуфорија уште пред да излезе, што го покажува нетрпението кое постои кај нејзините обожаватели. Песната, која Лејди Гага ја најави преку „Твитер“ би требало да излезе во септември. Нетрпението е очигледно толку големо бидејќи песната

Read More

Чејс Марфи, радискиот водител на станицата Микс 96.1 од Тексас внесе возбуда во светот на обожавателите на американската пејачка Лејди Гага. Во својата емисија тој откри дека новата музика на Лејди Гага треба да излезе за најдоцна 30 дена. Поточно, тој му се обратил на

Read More

Поп пејачката Лејди Гага по средбата со тибетантскиот лидер Далај Лама е целосно забранета во Кина каде повеќе не смее да одржува концерти. Да биде одлуката на кинеските власти уште поригоризна забранета е целосно и нејзината музика која ќе биде цензурирана на интернет платформите. Лејди

Read More

Водителот Сикрест поучен од минатото кога Саша Борен Коен ја изведе една од најнезаборавните местенки на црвениот тепих истурајќи му пепел, овој пат реши да не ризикува и одби да му земе изјава. Коен се приближуваше кон новинарските екипи со својата сопруга Исла Фишер но,

Read More