Saturday, May 30, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика(Видео) Лејди Гага објави видео за песната “The Cure”

(Видео) Лејди Гага објави видео за песната “The Cure”

Lady Gaga arrives for the 59th Grammy Awards on February 12, 2017, in Los Angeles, California.  / AFP / MARK RALSTON        (Photo credit should read MARK RALSTON/AFP/Getty Images)

Американската пејачка Лејди Гага го претстави својот нов спот за песната “The Cure”, со која дебитираше во април на “Coachella“ фестивалот, шест месеци по албумот “Joanne”.

Во овој музички спот Лејди Гага седи во сатенска соба, камерата лебди околу што прави да се чувствувате како се да се случува во сон. Стиховите, исто така се вртат во круг околу рамката во која е Лејди Гага, фанови на социјалните мрежи забележале дека текстот е доста тежок за читање а да не добиете вртоглавица.

Лејди Гага неодамна призна дека таа страда од ментална болест и со години користи лекови за спиење како би можела полесно да заспие. Затоа изучувала методи за спиење, наводно кога ќе пробате да го прочитате текстот отпечатен на екранот ќе добиете чувство на хипнотизираност и полесно ќе заспиете.