Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "Христијан Мицкоски"

Премиерот Зоран Заев, попладнево во Владата се сретна со Христијан Мицкоски, новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ , соопшти владината прес-служба. „Средбата се реализираше низ конструктивен дијалог, иако за некои од темите се изразени различни мислења и ставови на двајцата соговорници. Премиерот Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски,

Read More

По денешната средба со премиерот, Зоран Заев, ВМРО-ДПМНЕ ќе одлучи дали пратениците ќе се вратат во собраниските клупи, изјави новиот лидер на партијата, Христијан Мицкоски, кој денеска присуствуваше на новогодишниот говор на претседателот Ѓорге Иванов во Собранието. - Сите опции се отворени и конечната одлука

Read More

Можам само да му посакам среќа на новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и заедно сите да му ја мислиме за Република Македонија, изјави премиерот Зоран Заев прашан како го оценува изборот на Христијан Мицкоски за претседател на најголемата опозициска партија. Тој истакна дека стабилни политички партии како

Read More

Европската народна партија (ЕПП) на својот официјален „Твитер“ профил му го честиташе изборот на Христијан Мицкоски за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ. „Честитки до Христијан Мицкоски за неговиот избор за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. На Македонија и треба силна опозицијата во парламентот за заеднички да се преземат неопходните

Read More

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе биде единствениот кандидат за лидер на ВМРО-ДПМНЕ на вонредниот конгрес на партијата што ќе се одржи утре и задутре во Валандово. Денеска пред истекот на рокот во 15 часот во ВМРО-ДПМНЕ пристигнале две кандидатури за лидер на партијата, но

Read More

Следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе зависат од развојот на настаните, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. – Сè уште не знаеме, сè

Read More

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, си поднел оставка на функцијата член на Советот на Град Скопје, на кој беше избран на локалните избори, поради, како што изјави за „Мета“, „африканско-колумбиско-сицилијанските избори што ги спроведоа Зоран Заев и групата околу него“. – Како човек, како професор,

Read More