Friday, May 29, 2020
HomePosts Tagged "DC Comics"

Само што се прибрав од кино! Прво и основно, култура у кино имаме НУЛА! Значи ако дома ви даваат да мљацкате и шмркате од кока колата, во кино сала и пред други луѓе стварно не е пристојно, чак што више и смета. Јас да сум

Read More

DC Comics и Warner Bros направија големо изненадување на Комик Кон во Сан Диего со пуштањето на првиот тизер за новиот мега спектакл Justice League во кој ќе се појават сите супер херои. Бетмен има задача да собере екипа од изновредни херои кои треба да

Read More

Фановите кои со години чекаа да ги видат двата најомилени стрип хероји на големото платно беа прилично разочарани од недоволно развиениот филм Batman v Superman: Dawn of Justice чиј неуспех се препишува на режисерот Зак Снајдер. Сепак, пуштањето на „ултимејт“ верзијата која трае вкупно три

Read More

Samsung ја лансираше лимитирана верзија на Galaxy S7 која е биде брендирана со супер херојот Бетмен што е одлична вест за сите фанови на видео игрите, стриповите и филмовите на DC и Warner Bros. Galaxy S7 Batman Edition ќе биде поврзана со видео играта Injustice: Gods

Read More

По неодамнешниот Comic Con се појави аматерско видео од претстојниот блокбастер Suicide Squad на DC comics. Режисерот Дејвид Ајер, иако огорчен од пропустот се огласи на твитер -“Не е фер за фановите кои чекаа во ред да го погледнат трејлерот. Сега мојата намера е да

Read More