Friday, Jun 5, 2020
HomePosts Tagged "Вил Смит"

Само што се прибрав од кино! Прво и основно, култура у кино имаме НУЛА! Значи ако дома ви даваат да мљацкате и шмркате од кока колата, во кино сала и пред други луѓе стварно не е пристојно, чак што више и смета. Јас да сум

Read More

Холидувскиот актер Вил Смит и британскиот боксер Ленокс Луис ја добија честа да бидат меѓу оние кои ќе го носат ковчегот со телото на Мухамед Али на неговиот погреб во петок. Вил Смит беше номиниран за наградите Оскар и за Златнен глобус токму за улогата

Read More

Вил Смит ќе прави римејк на култната американска серија од 90-те години „Принцот од Бел Ер“. Актерот се прослави со улогата во овој филм, а воедно и истиот ја промовираше хип-хоп музиката. Вил Смит и неговата продукциска куќа „Оberbrook Entertainment“ во моментот работат на римејкот

Read More

По неодамнешниот Comic Con се појави аматерско видео од претстојниот блокбастер Suicide Squad на DC comics. Режисерот Дејвид Ајер, иако огорчен од пропустот се огласи на твитер -“Не е фер за фановите кои чекаа во ред да го погледнат трејлерот. Сега мојата намера е да

Read More