Tuesday, Jun 30, 2020
HomeРЕФЛЕКТОР (Page 4)

Адам Ламберт се врати на музичката сцена со нова песна насловена  „Two Fux“. Оваа нумера содржи силна порака која ги допира сите а најмногу LGBT+ заедницата, затоа што ги охрабрува луѓето да живеат по свое без разлика што мислат другите за тоа и да најдат сила во

Read More

Фустан со висок шлиц до струкот стана хит кај славните личности, но никој не изгледа толку привлечно и секси како Џенифер Лопез. Џенифер оваа предизвикувачка и смела креација ја избра за настап на концертот во пресрет на Денот на благодарноста и сите останаа без здив. И покрај

Read More

Слатката мала актерка Зендаја која има 21 година, на вчерашната премиера на нејзиното најголемо остварување во нејзината кариера “Spider-Man: Homecoming“. Се појави заедно со нејзиниот колега Мајкл Китон кој ќе го глуми негативецот во Спајдармен, во секси тоалета со што ги покажа нејзините секси долги

Read More

Регионална музичка ѕвезда, и победникот на музичкото шоу "X Factor", Амел Чурич ја претстави новата песна со наслов “Хипохондар“ . Песната има и интересен спот во кој се појавува познатиот актер Милан Павловиќ, познат како Дино Мехмед Мујкиќ од серијата "Луд збунет нормален". По големиот успех

Read More

Даин Јун е мејкап артистка која има малку поразличен метод на „шминкање “, таа наместо контурирање и исцртување на големи усни со разни шминки, користи водени бои за да создаде оптички илузии кои ќе ве натераат да погледнете два пати. Нејзиниот instagram профил може да го

Read More

Серијата Game of Throes е базирана на истоимените книги на George R.R. Martin. Актерите кои ги глумат ликовите во серијата се прилично онакви какви што George R.R. Martin ги опишува во книгите, но секако идентични луѓе, а поготово актери како фиктивните ликови од главата на George е тешко

Read More