Friday, Apr 3, 2020
HomeАНТИСТРЕСШтосноРијана ги мамеше погледите на карневал во Брбадос

Ријана ги мамеше погледите на карневал во Брбадос

hbz-rihanna-new-1502129621

Добро ни е познато дека 29-годишната убавица Ријана е горда на своето потекло од Барбадос, па така таа и оваа година реши да го прослави  Crop Over Festival .

Ријана изгледаше прекрасно во градник целосно покриен со светкави камења во различни бои, долниот дел со висок струк совршено ги истакнува нејзините облини, а кристалчињата на мрежестите хулахопки ја правеа да блеска. Овој неверојатен костим Ријана го комплементираше со прекрасна тиркизна коса и пердуви кои и беа поставени како крилја.

Rihanna-Crop-Over-Festival-Barbados-August-2017 (1)Rihanna-Crop-Over-Festival-Barbados-August-2017 (2)Rihanna-Crop-Over-Festival-Barbados-August-2017