Sunday, Jun 7, 2020
HomePosts Tagged "состав"

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, е на работна средба со мандатарот Зоран Заев во седиштето на СДСМ, каде на мандатарот му ги образложува неговите предлозите за министри, но, неофицијално ќе се разговара и за евентуалните кандидати од СДСМ. Се очекува на средбата да се придружи и

Read More

Сопартијците и гостите на 22 Конгрес на СДСМ му упатија конкретна порака на Заев, кој е единствениот кандидат за претседател на партијата и мандатар за состав на новата Влада. Биди државник, а не политичар - му порачаа тие во своите обраќања, бидејќи според нив, само

Read More

Италија со загриженост го следи продолжението и развојот на политичката криза во Македонија и ја осудува која било форма на насилство во институциите, се вели во соопштението на Министерството за надворешни работи на Италија, по повод насилствата во Собранието од 27 април. Од италијанското МНР повикуваат

Read More

Седмото место во Премиер лигата ги воодушеви некои навивачи на Вест Хем, но некои сепак беа разочарани, бидејќи екипата на Славен Билиќ оваа сезона со својата игра често делуваше дека може да се бори и за позиција која води во Лигата на шампионите. Вест хем

Read More

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган му додели на премиерот Ахмет Давутоглу мандат за состав на влада, објавија турските медиуми. Со ова започнува 45-дневниот рок во кој треба да биде формиран владиниот кабинет. Доколку во овој рок не биде составена влада, шефот на државата ќе донесе

Read More